عجز و ناتوانی نظامی و دفاعی رژیم صهیونیستی در برابر حملات مقاومت فلسطین پیامدهای منفی و مستقیمی بر وضعیت سیاسی در کابینه رژیم صهیونیستی داشته و موجب شکست این رژیم در عملیات سیاسی تشکیل کابینه در بازه زمانی شش ماهه شده است.
به گزارش ایلنا پایگاه خبری الجزیره در مقاله ای به قلم «موسی علیان» نوشت: بدون تردید مقاومت فلسطین توانسته پس از سلسله حملات و ضربه های سهمگین نظامی و امنیتی، ضربه سیاسی مهلکی را نیز به رژیم صهیونیستی وارد کند. 
ابتدا از نظر نظامی می توان گفت که مقاومت فلسطین در نوار غزه از طریق توان کیفی و تاکتیک نظامی خود توانست مهم ترین مکانیسم دفاعی رژیم صهیونیستی با نام سامانه گنبد آهنین را که مختص رهگیری موشک های شلیک شده از نوار غزه به سمت سرزمین های اشغالی است، دور بزند و بر این اساس ضربه سختی به این رژیم وارد کند. 
حملات سخت گروه های مقاومت، رژیم صهیونیستی را به شدت غافلگیر کرد و این غافلگیری را به ویژه از منظر نوع سلاح های به کار برده شده نمی توان ساده انگاشت.
دستاوردهای نظامی مقاومت که حالتی از بازدارندگی را در مقابل اسرائیل ایجاد کرد، این رژیم را به توسل به گزینه های دیگری چون انجام عملیات امنیتی علیه مقاومت و چهره های برجسته آن سوق داد تا با این ترفند، مثل یک تیر و دونشان را عملی کند و در عین هدف قرار دادن مقاومت ردپایی از خود در جنایت های انجام شده باقی نگذارد و مسئولیت مستقیم هر نوع عملیاتی در نوار غزه علیه رهبران و توانمندی های مقاومت را از خود سلب کند، اما مقاومت فلسطین در کمین بوده و به این جنایت به طور مستقیم پاسخ داد و اسرائیل را مسئول مستقیم هر نوع عملیاتی برشمرد که به ثبات و امنیت در نوار غزه آسیب ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار