رئیس جمهور آمریکا در سندی جدید دستور داده اثر تحریم های یکجانبه و چندجانبه روی مبارزه کشورها با ویروس کرونا مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، « جو بایدن »، رئیس جمهور آمریکا در بخشی از دستوری که پنجشنبه صادر کرده خواستار بررسی اثر تحریم های یکجانبه و چند جانبه بر مبارزه کشورها با بیماری «کووید-۱۹» شده است.
سندی که روی کاخ سفید قرار گرفته «رهبری جهانی آمریکا برای تقویت مبارزه بین المللی با کووید-۱۹ و تقویت آمادگی زیستی و ایمنی جهانی» نام گرفته است.
یکی از بخش های این سند به «کاهش تحریم ها»، در ارتباط با کووید-۱۹ اختصاص یافته است. بایدن دستور داده وزارتخانه های خارجه، خزانه داری و بازرگانی و نهادهای زیرمجموعه وزارت بهداشت و همچنین «نمایندگی آمریکا برای توسعه بین المللی» (USAID) به بررسی تحریم های یکجانبه آمریکا و تحریم های چندجانبه پرداخته و ارزیابی خود را درباره اینکه آیا این تحریم ها مانع مبارزه با کرونا می شوند یا خیر به او ارائه دهند.
بایدن از این مشاورانش خواسته توصیه هایی را در این خصوص و درباره اینکه آیا نیازی به تغییر رویکردها وجود دارد یا خیر به او ارائه دهند.
در خصوص ایران، تیم بایدن تا کنون توضیحاتی به صورت پراکنده درباره سیاست های دولت جدید آمریکا درباره تحریم ها علیه تهران ارائه کرده اند.
پیش از این «ژانت یلن»، گزینه پیشنهادی «جو بایدن» برای تصدی ریاست وزارت خزانه داری آمریکا هم توضیحاتی درباره سیاست های دولت جدید آمریکا در خصوص تحریم ها علیه ایران ارائه کرده بود.
مهم ترین اخبار ایران در جهان
🔗 سیاست بایدن در خصوص تحریم ها علیه ایران
🔗 فرانسه: ایران فوراً به تعهدات برجامی پایبند شود
🔗 اشتون: ایران بعد از پیروزی مقابل ترامپ تسلیم نمی شود
🔗 «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار