مرفهان بی درد جایگزین دامداران در مراتع شده اند

رشت (پانا) - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان گیلان با اشاره به اینکه برخی از مدیران فقط به بهانه نداشتن اعتبار و منابع مالی تن به کار نمی دهند، اگر هر مسئولی به رسالت خود به درستی عمل می کرد، سیلاب ویرانگر تالش رخ نمی داد و از طرفی دولت هم می توانست این اعتبارات را در چنین شرایط سخت اقتصادی جای دیگر هزینه کند.
به گزارش ندای گیلان، احمد آقایی، سیل اخیر شهرستان تالش را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه عدم توجه به آبخیزداری، تخریب جنگل و مرتع و دستکاری در طبیعت تنها برخی از عوامل بروز این گونه حوادث هستند اظهار کرد: برخی از مدیران ما فقط به بهانه نداشتن اعتبارات و منابع مالی لازم تن به کار نمی دهند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان گیلان، جنگل های هیرکانی را یکی از شاهکارهای خلقت و میراث گیلان خواند و عنوان کرد: به علت بی توجهی متولیان امر این میراث ارزشمند روز به روز در حال از بین رفتن است. از طرفی سیل اخیری که در تالش جاری شد از آثار وضعی برخی از مسئولان و دست اندرکاران محسوب می شود.
آقایی با تأکید بر اینکه هر سیلی که امروزه جاری می شود یکی از منشاء ها و علل آن بحث مربوط به آبخیزداری است تصریح کرد: آبخیزداری می تواند در جهت پیشگیری از بروز سیلاب ها نقش آفرینی کند و اگر متولیان بخش آبخیزداری قبل از فصول بارش به وظایف خود در مناطق ییلاقی و جنگلی عمل کنند بروز این سیل ها اتفاق نمی افتد.
وی با اشاره به اینکه برخی از مدیران فقط به بهانه نداشتن اعتبار و منابع مالی تن به کار نمی دهند و آن وقت شاهد چنین خسارت هایی نظیر آنچه که در تالش اتفاق افتاد می شویم افزود: در صورت نظارت کامل در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار