اختصاص 90 هزار میلیارد تومان برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی | خبرگزاری فارس

لوگوی مناظره مناظره . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۰:۴۲
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ از مصوبه این کمیسیون برای تخصیص ۹۰ هزار میلیارد تومان اعتبار به منظور متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امشب کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: در جلسه امشب، اعضای کمیسیون مصوب کردند که ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار از محل فروش زمین برای ساخت کلاس درس در مدارس مناطق محروم و محدوده مسکن مهر هزینه شود.
وی افزود: علاوه بر این، اعضای کمیسیون مصوب کردند که سرانه مدارس از سال آینده مستقیم و بدون واسطه وزارت آموزش و پرورش به خود مدارس پرداخت شود.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: همچنین اعضای کمیسیون مصوب کردند که برای امدادرسانی هرچه بهتر به سانحه دیدگان در ساختمان های بلند مبلغ یک هزار میلیارد تومان در اختیار شهرداری ها برای خرید نردبان های بلند برای این منظور تخصیص یابد.
حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: دولت در لایحه بودجه پیشنهاد کرده بود که ۹۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تخصیص یابد و سهم بازنشستگان تامین اجتماعی از این میان ۳۰ هزار میلیارد تومان بود که با مصوبه امشب کمیسیون تلفیق این ۹۰ هزار میلیارد تومان به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان و سهم ۳۰ هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی به 90 هزار میلیارد تومان افزایش یافت.
به گزارش فارس، مصوبات کمیسیون تلفیق پس از تصویب در صحن علنی مجلس و تایید شورای نگهبان به قانون تبدیل شده و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
مستند ماسک
مستند ماسک
لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر .