سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: مجهز بودن فرودگاه ها به تب سنج، رعایت فاصله گذاری اجتماعی در بین کارکنان فرودگاه ها و ضدعفونی ترمینال ها از جمله موارد بهداشتی است که در فرودگاه ها رعایت می شود.

به گزارش مشرق به نقل از صدا و سیما، رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور درباره نحوه اجرای دستورالعمل های بهداشتی وزارت بهداشت برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا جلسات متعددی با بخش های مختلف صنعت گذاشته شد و مسئولان شرکت فرودگاه ها، مدیران شرکت ها، هواپیمایی ها، مسئولین وزارت بهداشت در این جلسات حضور داشتند و محور فعالیت ها مشخص شد.
بیشتر بخوانید:
وی با اشاره به اینکه سازمان هواپیمایی کشور باید بر اساس دستور العمل های وزارت بهداشت عمل کند افزود: بر این اساس تمامی دستورالعمل ها از طریق وزارت بهداشت به سازمان هواپیمایی کشور ارسال و ما به صورت بخشنامه به سایر بخش ها ارسال کردیم.
سخنگوی سازمان هواپیمایی بیان کرد: مجهز بودن فرودگاه ها به دستگاه تب سنج، رعایت فاصله گذاری اجتماعی در بین کارکنان و نیروهای انسانی فرودگاه ها و ضدعفونی ترمینال ها و اماکن مربوطه از جمله موارد بهداشتی است که در فرودگاه ها رعایت می شود.
مسافرانی که علائم کرونا دارند، نمی توانند وارد هواپیما شوند
جعفرزاده ادامه داد: مسافران در بدو ورود به ترمینال ها از نظر سلامتی بررسی می شوند اگر تب یا علائم دیگری داشته باشند امکان ورود به هواپیما نخواهند داشت.
وی افزود: با توجه به شیوع بیماری، پروازها نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده است.
جعفر زاده با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری عضو ایکائو است و بر اساس دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی عمل می کند گفت: در فرودگاه ها، مسئولین وزارت بهداشت و هلال احمر مستقر هستند و تمام نکات بهداشتی بر اساس دستورالعمل ها اجرایی می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار