آزادی و مختومه شدن پرونده قضایی نیشکر هفت تپه موجب اعتماد کارگران به قوه قضاییه خواهد شد

ایلنا دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۱

حبیبی ضمن تشکر از دستور ابراهیم رئیسی مبنی برتجدید نظر در پرونده کارگران نیشکر هفت تپه خواستار ابطال آرای صادره پرونده کارگران هفت تپه شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین حبیبی( فعال کارگری و عضو هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار سراسر کشور) ضمن تشکر از دستور آقای رئیسی مبنی برتجدیدنظر در پرونده کارگران نیشکر هفت تپه خواستار ابطال آرای صادره در خصوص اسماعیل بخشی و دیگر کارگران این واحد تولیدی شده و ان را احیا کننده اعتماد و اطمینان کارگران به قوه قضاییه دانست.
این عضو هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار نوشت:
۱- مشخص شده واگذاری نیشکر هفت تپه برابر قانون نبوده و برای همین مشکلات برای کارگران بوجود آمده است. راه اصلی این است که شرکت و کارگران نیشکر هفت تپه به قبل از واگذاری بازگردد.
۲- وفق ماده ۱۴۲ قانون کار در صورتی که کارگران بدلیل اختلاف با کارفرما دست از کار بکشند و کار را تعطیل کنند هیئت تشخیص موظف است، سریعاً رسیدگی کند. بنابراین ورود قوه قضائیه به اختلاف کارگر و کارفرمای نیشکر هفت تپه ایراد قانونی دارد، پس آرای صادره باید ابطال گردد.
با دستور آقای رئیسی مبنی بر تجدید نظر در آرای و پرونده نیشکر هفت تپه اعتماد و اطمینان کارگران را به قوه قضائیه احیا می کند.
۳- وفق اصل ۲۷ قانون اساسی تشکیل اجتماعات و راه پیمایی ها ، بدون حمل سلاح به شرط آنکه مخل مبانی اسلام نباشد، آزاد است.
من از دستگاه قضایی و آقای رئیسی می خواهم ملجاء و پناه کارگران باشند، نه اینکه مقابل آنها، اعتصاب و اعتراض و راهپیمایی حق کارگران است، چرا که بواسطه نداشتن امنیت شغلی سالهاست مورد هجمه و ظلم و ستم قرار می گیریند و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار