قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان اردبیل با ۲۸ نفر افزایش نسبت به دیروز به ۳۵۵ نفر افزایش یافته است.

- اخبار استانها -
افشین فتحی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان اردبیل با 28 نفر افزایش نسبت به دیروز به 355 نفر افزایش یافته و آمار فوتی ها با 5 مورد افزایش به 52 نفر رسید.
وی افزود: نتایج تلخ بی توجهی مردم به هشدارها و حضور شان در سطح خیابانها و بازارها در روزهای پایانی سال در این روزها با افزایش شمار مبتلایان مشخص می شود.
استاندار اردبیل: در سال جهش تولید گردشگری محور توسعه است
روند صعودی بیماری کرونا در استان اردبیل متوقف شده است
اردبیل|کاهش 80 درصدی سفرهای نوروزی به اردبیل؛ مبادی ورودی ویژه کنترل می شود
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد: در حال حاضر 360 نفر به علت ابتلای قطعی و یا احتمالی به ویروس کرونا، در بیمارستانهای استان اردبیل بستری هستند و متاسفانه بازهم شاهد سیر صعودی این بیماری هستیم.
فتحی تصریح کرد: با توجه به روند شیوع بیماری و اپیدمی شدن آن انتظار می رود برای چند روز آینده تا اواسط فروردین میزان مرگ و میر به حدود 58 الی 62 نفر افزایش یابد و میزان ابتلای قطعی نیز به رقم 380 الی 390 نفر در نوسان باشد، اگر ساکنان استان اردبیل موارد بهداشتی و توصیه های سازمان بهداشت را گوش ندهند باید مابین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنند.
انتهای پیام/ 131/ع

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار