منزیم یکی دیگر از مواد معدنی ضروری در ساخت استخوان است. برخی مطالعات نشان داده اند افرادی که از رژیم غذایی خود به میزان زیاد منیزیم دریافت می کنند، از تراکم استخوانی بالاتری نیز برخوردار هستند. تعداد 206 استخوان موجود در بدن انسان ممکن است محکم و تغییرناپذیر به نظر برسند، اما اسکلت ما به طور مداوم تغییر وضع می دهد و استخوان های جدید طی یک روند پیچیده متابولیک جایگزین استخوان های قدیمی می شوند.

آفتاب نیوز :
اگرچه بخشی از روند تحلیل رفتن استخوان ها با گذشت زمان (به ویژه برای بانوان) اجتناب ناپذیر است، اقداماتی را می توان در راستای کند کردن این روند و حفظ سلامت استخوان با افزایش سن مد نظر قرار داد. هرچه در سنین پایین تر عادات خوب برای محافظت از استخوان ها آغاز شود، احتمال حفظ قدرت و استحکام آنها با افزایش سن نیز بیشتر است.
در ادامه با چند روش طبیعی برای حفظ سلامت استخوان های بدن بیشتر آشنا می شویم.
کلسیم
کلسیم یک ماده مغذی کلیدی برای حفظ و تقویت سلامت استخوان ها محسوب می شود. مقدار مصرف توصیه شده روزانه کلسیم برای زنان افزون بر آنچه از رژیم غذایی خود دریافت می کنند، 1,200 تا 1,500 میلی گرم است. مردان نیز نباید بیش از 1,000 تا 1,200 میلی گرم کلسیم از منابع مختلف دریافت کنند. اگرچه کلسیم غذایی به عنوان یک اولویت برای سلامت استخوان، بیشترین توجهات را به سوی خود جلب کرده است اما کمبود برخی مواد مغذی دیگر نیز می تواند به تحلیل و از بین رفتن بافت استخوانی منجر شود.
ویتامین D
زمانی که پوست در برابر نور خورشید قرار می گیرد، بدن توانایی تولید ویتامین D را دارد اما افراد مسن و آنهایی که رنگ پوست تیره دارند ممکن است به مصرف مکمل ها - 1,000 واحد بین المللی در روز - نیاز داشته باشند، زیرا ممکن است بدن آنها به میزان کافی این ماده مغذی را تولید نکند.
ویتامین C
ویتامین C یک واحد سازنده برای کلاژن - یکی از نخستین عناصر مورد استفاده در ساخت استخوان - است. برخی پژوهش ها نشان داده اند زنانی که مکمل های ویتامین C مصرف می کنند دارای استخوان های قوی تری هستند. از منابع غذایی خوب برای این ماده مغذی می توان به مرکبات، گوجه فرنگی، توت ...

سرخط اخبار