افزایش تسهیلات اشتغال مددجویان کمیته امداد آستارا

ایرنا پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۲
آستار- ایرنا - مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) آستارا از اختصاص ۵۶ میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال مددجویان تحت پوشش و افزایش حدود دو برابری آن نسبت به سال قبل خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهرام تسلی نیا روز پنجشنبه در نشست با همکاران خود در کمیته امداد آستارا گفت: بر اساس نوع طرح اشتغال، تا سقف ۸۰۰ میلیون ریال و با نرخ سود چهار درصد به هر مددجوی متقاضی پرداخت خواهد شد.
وی افزود: طرح های اشتغال در بخش های دامپروری، کشاورزی، خدماتی و حمل و نقل اجرا می شود و مددجویان با پرورش و تولید انواع دام و طیور، قارچ، زنبورداری، کیوی کاری، خیاطی، فرشبافی و شیرینی پزی مخارج خود را تأمین کرده و به خودکفایی می رسند.
وی بیان کرد: با ساخت ۱۰۹ واحد مسکونی ظرف یک سال آینده برای خانواده های مددجوی فاقد مسکن آستارا موافقت شده و در سال گذشته، ۵۹ واحد با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و ۸۶۳ میلیون ریال احداث و مرمت شده است.
تسلی نیا یادآور شد: در تابستان امسال نیز اردوهای تفریحی و تربیتی جوانان و کارگاه های آموزشی دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد، با مشارکت کانون های فرهنگی برگزار شد و مورد توجه قرار گرفت.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است و ۲ هزار و ۶۱۶ خانوار با چهار هزار و ۹۰۰ نفر جمعیت آن، تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) آن هستند.
۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار