فرمانده انتظامی استان قزوین از کشف ۹۷ دستگاه تولید ارز دیجیتال "بیت کوین" قاچاق به ارزش ۳۰ میلیارد ریال در شهرستان "تاکستان" خبر داد.

سردار مهدی حاجیان در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: به منظور جلوگیری از قاچاق کالا و ارز و برخورد با مفسدان اقتصادی، طرح تشدید و مبارزه با قاچاق به عنوان یکی از مهمترین اولویت های ماموریتی فرماندهی انتظامی استان در دستور کار قرار گرفت.
فرمانده انتظامی استان قزوین، افزود: در اجرای این طرح، با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی ماموران پلیس آگاهی شهرستان تاکستان موفق به شناسایی یکی از مخلان امنیت اقتصادی و کشف مزرعه بیت کوین در این شهرستان شدند.
وی تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضایی و در عملیاتی ضربتی محل استخراج ارز دیجیتال مورد بازرسی قرار گرفت که 97 دستگاه ماینر قاچاق به همراه تجهیزات و متعلقات مربوطه کشف شد.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه دو متهم در این ارتباط دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند، عنوان کرد: برابر نظر کارشناسان، ارزش دستگاه های مکشوفه 30 میلیارد و 600 میلیون ریال برآورد شده است.
فرمانده انتظامی استان قزوین پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: خرید و مصرف کالای قاچاق و هرگونه فعالیت اقتصادی غیر قانونی باعث اخلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه ها و افزایش بیکاری است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار