بیش از ۱۰۰ بیماری، پتانسیل درمان به کمک سلول های بنیادی خون بندناف را دارند. بیش از ۱۰۰ بیماری، پتانسیل درمان به کمک سلول های بنیادی خون بندناف را دارند.

شرکت فناوری بن یاخته های رویان به مناسبت محیط زیست اظهار کرد: براساس گزارش بنیاد جمعیت جهانی "دی اس دبلیو" در آلمان، در هر ثانیه به طور متوسط ۲.۶ نفر به جمعیت جهان افزوده می شود. از ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی تا لحظه نگارش این گزارش، حدود ۶۰ میلیون کودک در دنیا متولد شده اند. این یعنی ۶۰ میلیون جفت، بندناف و بقایای زایمانی به جای می ماند که بخش عمده این ضایعات دور ریخته می شوند.
با افزایش جمعیت کره زمین، هر روزه نگرانی ها نسبت به آسیب های زیست محیطی بیشتر می شود. از نگاه محققان، کارشناسان و فعالان محیط زیست، پسماند دشمن شماره یک انسان است. آنها معتقدند دانش دفع و بازیافت که هم اکنون در خدمت بشر قرار گرفته است، اگر به درستی به کار برده شود، به حل این معضل کمک شایانی خواهد کرد.
زباله های بیمارستانی، خطرناک ترین پسماند ها
در میان همه پسماند هایی که هر روزه تولید و طبیعت را به چالش می کشند، زباله های بیمارستانی از خطرناک ترین پسماند ها به شمار می آیند. پسماند های بیمارستانی بسیار متفاوتند. برخی از آنها عفونی و بیماری زا هستند مانند پسماند های عفونی، پاتولوژیک، اجسام تیز و برنده، دارویی، سرطان زا، شیمیایی، کپسول های حاوی گاز های پرفشار و پسماند های حاوی فلزات سنگین.
برخی دیگر از این ضایعات نه تنها خطرناک نیستند، بلکه می توانند به حفظ زندگی بشرکمک کنند اما به دلیل عدم آگاهی شهروندان و بی توجهی مقامات و مسئولان کشورها، به پسماند هایی خطرناک برای طبیعت و انسان تبدیل می شوند. جفت، بندناف، خون بندناف و پرده آمنیوتیک از جمله زباله های بیولوژیکی هستند که اگر بازیافت و وارد چرخه تولید و زندگی شوند می توانند جان بسیاری از انسان را از مرگ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری