عادل آذر: رسیدگی به حقوق های نجومی در جریان است/شکایت مدیر نجومی بگیر از دیوان محاسبات

فارس نیوز جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۸
رئیس دیوان محاسبات گفت: دو مورد از نجومی بگیران از رئیس دیوان محاسبات شکایت کردند که حقوقی که به ما دادند قانونی بوده و ایشان ما را مجبور کرده پول را برگردانیم؛ غیرقانونی ما را مجبور کرده پول را برگردانیم؛ ببینید گستاخی به کجا رسیده بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، عادل آذر رئیس دیوان محاسبات در برنامه دست خط حاضر شد و طی سخنانی به موضوعات مختلف از جمله نحوه برخورد با مدیران نجومی بگیر اشاره کرد.
در بخش زیر مشروح این سخنان آمده است:
مجری: قبول دارید دست و دل مدیران وقتی اسم دیوان محاسبات می آید، می لرزد؟
عادل آذر: بالاخره دستگاه نظارتی است. یکی از مدیران بزرگوار و خیلی باسابقه کشور یک زمانی خودم گوش دادم، از ایشان پرسیدند شما بعنوان مدیر از چه کسی می ترسید؟ فکر می کردیم الان می گوید از خدا و بعد از زنم می ترسم، ولی گفت از خدا و بعد از دیوان محاسبات می ترسم. ولی واقعاً اینطور نیست، همواره کمک حال هستیم.
خوب است که به بهانه این سوال ابتدایی شما عرض کنم که شعاری در دیوان محاسبات طراحی کردیم و بر اساس آن هم از مجلس دهم رأی گرفتم. البته قبل از من هم به یک نوعی بود؛ «نظارت مستمر پیشگیرانه، هدایت گرایانه و مقتدرانه». یعنی ما می گوییم مدیران را کمک می کنیم و کار آموزش می دهیم. پیشگیری را در کار آموزش به مدیران ترجمه کرده ایم و اتفاقاً برنامه را هم تهیه کردیم. هدایت گری را در کار مشاوره به مدیران در حین عمل و تصمیم می دانیم. مقتدرانه هم گفتیم موقعی اتفاقی افتاد... چون کار ما تفریغ بودجه است یعنی بعد از اینکه مدیر خرج و هزینه ها را جمع وجور کرد و اسناد نهایی شد و تصمیم گرفته شد و تمام اسناد بسته شد، دیوان محاسبات به تفریغ شروع می کند. بعد از فراغت از بودجه دیوان محاسبات سراغ بودجه می آید. می گوییم ما و دیدگاه ما این است که نظارت را در خدمت توسعه کشور بیاوریم. طبیعتاً خط مقدم آن مدیران اجرایی کشور هستند.
مجری: آقای آذر این ماده 29 قانون برنامه ششم که ...

سرخط اخبار