در گرامیداشت اولین روز از هفته دفاع مقدس و به صورت ارتباط ویدیوکنفرانس با مقام معظم رهبری از ۲۰۰ پیشکسوت ایثار و شهادت دفاع مقدس در استان ایلام تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز ایلام؛ دراین آیین که به صورت ویدیوکنفرانس با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهان لشگری و کشوری برگزار شد از یک میلیون پیشکسوت عرصه دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس تجلیل شد.
این آیین در استان ایلام نیز در شهرستان های مختلف برگزار و به صورت نمادین در سالن فنی و حرفه ای ایلام و با حضور نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه، استاندار ایلام، معاون سیاسی امنیتی استاندار، فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع)، فرمانده انتظامی ایلام و جمعی از مسوولان و خانواده های شهدا برگزار شد.
بیش از ۲۰۰ پیشکسوت دوران دفاع مقدس استان ایلام در بخش های سپاه پاسداران، ارتش، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، مرزبانی، جانبازان و ایثارگران و همچنین ۲ تن از زنان ایثارگر در این مراسم با اهدا لوح تجلیل شد.
ایلام دردفاع مقدس
بیش از ۲۶ هزار برنامه امسال در هفته دفاع مقدس در سراسر کشور اجرا می شود و ۸۸ سرفصل با تعداد ۷۳۷ برنامه در نقاط مختلف استان ایلام اجرا خواهد شد.
رژیم بعثی عراق زودتر از ۳۱ شهریورماه تجاوز و تنش مرزی را در محدوده همجوار با ایلام شروع کرد و جنگ تحمیلی در ایلام سه ماه قبل از شروع سراسری تجاوز گسترده دشمن به مرز های کشور آغاز شد.
از فروردین سال ۵۹ تا پایان جنگ تحمیلی ۱۷۲ عملیات زمینی، ۷۰ عملیات هوایی و ۴۲۹ مورد تحرک زمینی در این استان صورت گرفته و بیش از سه هزار شهید، ۱۰ هزار جانباز و ۳۰۰ آزاده نتیجه جان فشانی مردم استان ایلام در دوران دفاع مقدس است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار