هیچ کس جز وزیر و مدیرکل استان حق صدور بخشنامه به مدارس را ندارد

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۲
هیچ کس جز وزیر و مدیرکل استان حق صدور بخشنامه به مدارس را ندارد

اعتمادآنلاین| سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک معاونان و مشاوران وزیر و مدیران کل وزارت آموزش و پرورش تحت عنوان همایش« تدبیر و امید و گام دوم انقلاب» که صبح امروز در سالن شهید بهشتی اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، خاطرنشان کرد: ما برای مدرسه محوری پنج برنامه را اجرا کرده ایم و در سال بعد با قوت بیشتری این طرح را پیش می بریم.
نظام انتخاب و انتصاب مدیران پله و برنامه اول بود. انتخاب مدیر مدرسه باید از میان همگان انتخاب شود نه صرفا کسی که با منِ مدیر منطقه آشنا است. در این مسیر ما همه توانمان را بر روی انتخاب مدیر مدرسه می گذاریم چون اگر مدیر توانمند و کاربلد باشد حدود 70 درصد مشکلات مدرسه حل می شود. برنامه دوم سنجش شایستگی ها و صلاحیت های حرفه ای مدیران مدارس بود. مدیران باید در دوره هایی شرکت کنند و گواهینامه دریافت خواهند کرد؛ بنابراین اگر همین مدیران برای سال بعد شایستگی لازم را نداشته باشند نمی توانند مدیر باشند.
وزیر آموزش و پرورش با یادآوری سومین برنامه یعنی شفافیت در عملکرد مدرسه گفت: این برنامه یک نوع نظارت ذی نفعان بر مدرسه است. ما به هر مدرسه یک داشبورد مدیریتی می دهیم و بخشی از آن در اختیار والدین است تا وضعیت برنامه های مدرسه در بخش های مختلف را ببینند که آیا پیشرفت کرده است یا نه و خوشبختانه این برنامه بسیار خوب بوده است و ما وضعیت مدارس را در این زمینه مستمرا نظارت می کنیم.
عضو کابینه تدبیر و امید با اشاره به اجرای برنامه ویژه مدارس تحت عنوان بوم ، گفت: برای این برنامه، سازمان پژوهش شهامت به خرج داد و بخشی از ساعات دروس رسمی را به مدرسه واگذار کرد تا مدرسه خودش محتوای برنامه های آن ...

[ مشاهده متن کامل هیچ کس جز وزیر و مدیرکل استان حق صدور بخشنامه به مدارس را ندارد اعتماد آنلاین ]

آخرین اخبار اعتماد آنلاین