سخنگوی کمیسیون امور داخی کشور و شوراها در مجلس جزییات آخرین تغییرات و اصلاحات اعمال شده به طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری را تشریح کرد.

- اخبار سیاسی -
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم ، علی حدادی سخنگوی کمیسیون امور داخی کشور و شوراها در مجلسبا بیان اینکه اعضای کمیسیون امور داخلی کشور اصلاحات قانون انتخابات ریاست جمهور را در آخرین نشست کمیسیون جمع بندی و نهایی کردند، گفت: در طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری برای ماده 35 قانون انتخابات، 9 مکرر در نظر گرفته شد که در خصوص شرایط دواطلبی ریاست جمهوری بود.
ابوترابی: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری کامل نیست/ منکر اشکالات نیستیم
جوکار: طرح اصلاح قانون انتخابات هنوز در مجلس تصویب نشده و در مرحله بررسی است
فرهنگی: بسیاری از ایرادات طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در مجلس رفع می شود
مصوبه جدید کمیسیون شوراهای مجلس درباره اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری
نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که در آخرین نشست کمیسیون بخشی از موضوع رجال سیاسی را اصلاح کردیم گفت: احراز شرایط رجال سیاسی را با شرایط زیر نهایی کردیم که به شرح زیر است:
 1- بهره مندی از اطلاعات لازم و قدرت تحلیل در خصوص مبنای شکل گیری نهضت امام خمینی و نظام اسلامی و استمرار آن، قسمت دوم که بخش پاسخگویی بود حذف شد.
2- تعهد و التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی و درک و آشنایی نسبت به اصول این قانون و حدود صلاحیت ها و جایگاه قوای سه گانه و سایر نهادهای اساسی.
3-دارا بودن مواضع روشن و عملکرد شفاف در باره جریان های غرب گرا و واگرا و طرفداران نظام سلطه در کشور، در این مورد باید توضیح داد که نگاه ما در این بخش جامع و کامل بوده به هیچ وجه قانون سمت و سوی جریانی نبوده است.
4- ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار