ایسنا/مرکزی نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال جهش تولید باید به گونه ای برنامه ریزی کرد که مشکلات صنعت و تولید قبل از اینکه به بحران تبدیل شود با اتخاذ راهکارهای مناسب برطرف و از بروز هرگونه چالش کارگری جلوگیری شود.

حجت الاسلام محمد سبزی امروز شنبه ۱۱ مردادماه در جریان بازدید از ۶ واحد تولیدی و صنعتی در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه اظهار کرد: بازدید میدانی و بررسی مشکلات صنایع منجر به احصای نیازهای تولید و مطالبات تولیدکنندگان خواهد شد و قبل از حادتر شدن مشکلات، برای برون رفت از آنها تصمیم گیری و تصمیم سازی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه برای برطرف شدن برخی مشکلات صنایع در حیطه اختیارات استان و برخی دیگر در حوزه اختیارات و ضوابط کلان کشور و در سطح ملی باید تصمیم گیری شود، افزود: مجلس شورای اسلامی با رصد دقیق موانع تولید، نیازهای بنگاه های اقتصادی را با وضع قوانین مناسب و اصلاح قوانین دست و پاگیر و ناکارآمد پیگیری می کند و در خانه ملت در این حوزه برنامه ریزی و تصمیم سازی می شود که لازمه آن بازدید از واحدهای صنعتی فعال، نیمه فعال و حتی راکد است.
این نماینده مردم در مجلس به مشکلات ارزی و تامین نقدینگی با توجه به نوسانات بازار ارز به عنوان مهمترین مشکلات صنایع شهرستان ساوه اشاره کرد و افزود: مشکلات ارزی و واردات بی رویه توان واحدهای صنعتی و تولیدی را برای رقابت پذیری در حوزه صادرات کالا کاهش داده است. در حالیکه صادرات محوری لازمه تحقق جهش واقعی در حوزه تولید است.
وی بیان کرد: متاسفانه برخی کارخانجات که با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه هستند با تعدیل نیرو همراه شدند به طوری که یک واحد تولیدی که در گذشته با ظرفیت ۴۰۰ نفر نیروی انسانی فعالیت داشته بدلیل بدهی مالی با تعدیل نیرو روبه تعطیلی است.
حجت الاسلام سبزی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با بهره گیری از ظرفیت ملی و بسیج امکانات استانی و شهرستانی و در سایه هم افزایی و مشارکت بین بخشی، مشکلات ...

سرخط اخبار