منابع خبری گزارش داده اند قطعنامه آمریکا در شورای امنیت برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران رأی نیاورده است.

به گزارش مشرق ، منابع خبری گزارش داده اند قطعنامه آمریکا در شورای امنیت برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران رأی نیاورده است.
خبرنگار سی بی اس در سازمان ملل گزارش داده قطعنامه آمریکا با ۱۱ رأی ممتنع، ۲ رأی موافق و ۲ رأی مخالف به تصویب نرسیده است. آمریکا و جمهوری دومینیک به این قطعنامه رأی مثبت دادند، چین و روسیه به آن رأی مخالف دادند و بقیه اعضا رأی ممتنع دادند.
واکنش مایک پامپئو
مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا بعد از شکست این قطعنامه بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد:
شورای امنیت سازمان ملل متحد، مسئولیت حفظ صلح و امنیت بین المللی را به عهده دارد. این شورا، امروز در حفظ این مأموریت بنیادی شکست خورد. شورای امنیت قطعنامه ای معقول برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ۱۳ ساله علیه ایران را رد کرد تا برای اولین بار در یک دهه گذشته، مسیر را برای اینکه اصلی ترین حامی تروریسم دولتی بتواند بدون محدودیت های سازمان ملل اقدام به خرید و فروش سلاح های متعارف کند هموار کرد. قصور شورای امنیت در اقدام قاطع برای دفاع از صلح و امنیت بین المللی قابل توجیه نیست.»
شورای امنیت درخواست های مستقیم بسیاری از کشورهایی در خاورمیانه را که خشونت ایران آنها را به خطر می اندازد جهت تمدید این تحریم های تسلیحاتی نادیده گرفت. ملل عرب و اسرائیل قویاً از تمدید این تحریم ها حمایت می کردند. هفته گذشته، ۶ عضو شورای همکاری خلیج فارس با یکدیگر متحد شده و از شورای امنیت خواستند این تحریم ها را تمدید کند. اسرائیل نیز از این شورا خواست همین کار را انجام دهد تا ایران نتواند زرادخانه تسلیحاتی اش را توسعه داده و آن را نوسازی کند. این کشورها می دانند که در صورت انقضای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار