یک کارشناس فوتبال می گوید به خاطر بازی های بی کیفیت لیگ، تیم ملی ایران هم نمی تواند بازیکنان خوب و باکیفیتی داشته باشد و از این اتفاقات ضربه می خورد.

ابراهیم قاسم پور در گفت وگو با ایسنا، درباره برگزاری دو هفته از مسابقات لیگ برتر بعد از شیوع کرونا و کیفیت مسابقات گفت: به دلیل مشکلات مربوط به شیوع کرونا، تیم ها نتوانستند به خوبی آماده شروع مجدد مسابقات شوند. کیفیت بازی ها پایین است و از طرفی میان تیم ها و متولیان مسابقات درگیری به وجود آمده است. کرونا روی همه چیز اثر گذاشته است. استقلال و فولاد هم دیروز بازی نکردند که این اتفاق به مشکلات دامن می زند.
این کارشناس فوتبال در واکنش به اینکه کدام تیم ها بهتر از سایرین برای شروع مجدد فصل آماده شدند، اظهار کرد: نمی توان از روی برد و باخت ارزیابی کرد. به طور مثال اگر شهرخودرو بازی های خود را برده، به این دلیل نیست که آماده سازی خوبی داشته، بلکه رقیب این تیم نتوانست حداقل های آماده سازی لیگ را هم طی کند. مشکلات در فوتبال بسیار جدی است و برخی تیم ها پول انجام تست کرونا را هم ندارند.
وی به فولاد خوزستان اشاره کرد که شروع خوبی در لیگ برتر داشته و افزود: این تیم از نظر مالی غنی تر از سایرین است و امکانات بیشتری دارد. آن ها خیلی راحت امور مدیریتی را پیش بردند و نتایج خوبی هم گرفتند. به اعتقاد من موفقیت نسبی پرسپولیس هم به علت مسائل روحی و روانی است. خیلی راحت وارد زمین می شوند تا قهرمانی را به دست بیاورند.
سرمربی سابق صنعت نفت آبادان درباره اینکه با وضعیت کنونی، اسکوچیچ قادر به انتخاب بازیکنان باکیفیت از فوتبال ایران خواهد بود، گفت: وقتی لیگ پویایی ندارید، نمی توانید بازیکن خوبی پرورش دهید. در نتیجه تیم ملی هم خوب نخواهد بود و ضربه می بیند. البته نکته روشن این است که رقبای ما فوتبال باشگاهی خود را شروع نکردند و از ما عقب تر ...

سرخط اخبار