یک فروند جنگنده «سوخو-27» روسیه موفق به شناسایی و رهگیری دو هواپیمای تجسسی آمریکا و آلمان بر فراز دریای بالتیک شد.

به گزارش گزوه بین الملل خبرگزاری فارس، مرکز کنترل دفاع ملی وزارت دفاع روسیه دوشنبه شب از رهگیری 2 فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا و آلمان بر فراز دریای بالتیک از سوی یک جنگنده «سوخو-27» خود خبر داد.
به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک» وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که در 28 سپتامبر (دوشنبه هفتم مهر) رادارهای مرکز هوافضای روسیه دو هدف هوایی که با پرواز بر فراز دریای بالتیک قصد نزدیک شدن به حریم هوایی روسیه ر داشتند ، شناسایی کرد.
 وزارت دفاع روسیه افزود که متعاقب این ماجرا، یک سوخو-27 متعلق به ناوگان بالتیک روسیه با پرواز سریع موفق به شناسایی و رهگیری این اهداف هوایی شد. روسیه نوع این هواپیماهای مهاجم را «پوسیدون» متعلق به نیروی دریایی آمریکا و «پی-3 اوریون» نیروی دریایی آلمان اعلام کرد و افزود جنکنده سوخو-27 با رعایت قوانین بین المللی هوانوردی این دو هواپیما را تا دور شدن از حریم هوایی روسیه همراهی کرد.
نشریه روسی «کراسنا زوزدا» چند روز قبل نوشت که نیروی هوایی روسیه در هفته گذشته 43 فروند هواپیمای خارجی که قصد نزدیک شدن به حریم هوایی این کشور را داشند، شناسایی کرد.
منابع خبری چندی قبل از تقابل یک فروند جنگنده «سوخو-27 فلانکر» روسیه با جنگنده های «اف-18 هورنت» کانادا نزدیک حریم هوایی رومانی خبر دادند.
 ارتش کانادا روز جمعه اعلام کرد جنگنده های اف-18 ارتش این کشور موفق شدند یک فروند جنگنده سوخو-27 روسیه که در حال پرواز بر فراز دریای سیاه و نزدیک حریم هوایی رومانی بود را شناسایی و رهگیری کنند.
طبق این گزارش در عملیات رهگیری جنگنده روس، مرکز عملیات هوایی ناتو در اسپانیا و همچنین نیروی هوایی رومانی نیز مشارکت داشتند.
ارتش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار