مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی اظهار کرد: در اطراف کریدور تبریز_سهند با رعایت قانون دسترسی به آزادراه ها پروژه های فراشهری احداث می شوند.
به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، ابوالقاسم سلطانی در جلسه شورای اداری شهرستان تبریز، گفت: دولت فقط در حوزه احداث زیربناهای حمل و نقل استان شامل ۲۴ پروژه ملی و چهار پروژه راه آهن، ۱۸ هزار میلیارد تومان تعهد داده است اما متاسفانه کل اعتبارات تخصیص یافته سالانه دولت به این نهاد به کمتر از ۱۰۰۰ میلیارد تومان می رسد.
به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: در طی دو سال اخیر ۲۴۰ کیلومتر آزادراه و بزرگراه به مجموع شبکه راهی استان افزوده شده و بیش از ۱۷۰ کیلومتر از راه های روستایی نیز احداث، بهسازی و روکش گذاری شده است.
سلطانی با بیان این که شهرستان تبریز در حوزه راه و شهرسازی دارای دو مشکل اساسی است، گفت: تبریز از لحاظ کاربری های فراشهری بسیار فقیر است و پروژه های بزرگ جذاب و توریستی ندارد.
وی افزود: تنها پروژه های بزرگ تبریز می توان به ائل گلی و لاله پارک اشاره کرد، پروژه آیسان نیز می توانست به یک کاربری فراشهری و حتی ملی تبدیل شود که حتی سرمایه گذارانی برای احداث آن به میدان آمدند اما موضوع محل احداث آن بسیار بحث برانگیز بود و ساخت آن را با چالش همراه کرد.
وی گفت: تمامی مطالعات لازم در راستای بازآفرینی شهری، اصلاح بافت های فرسوده ناکارآمد، مناطق حاشیه نشینی و مشکلاتی این چنینی با همراهی شهرداری و ستاد بازآفرینی استان برای ده سال آتی تکمیل شده است اما مشکلاتی هم دارد.
وی در خصوص آخرین وضعیت ساخت شهرک جوانان تبریز، گفت: این شهرک که به مساحت ۱۳۲ هکتار تعیین شده بود به دلیل قرارگیری بر روی گسل، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار