واشنگتن پست: دست رد مردم کنتاکی به درخواست ترامپ؛ آیا اوضاع در آمریکا علیه ترامپ در حال چرخش است؟ / ورود بلومبرگ به انتخابات، یعنی دموکرات ها برای شکست ترامپ به سمت چپ افراطی متمایل شده اند / بایدن قدرت کافی برای پیروز شدن را ندارد

انتخاب شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۶
روزنامه واشنگتن پست در سرمقاله خود نوشت، انتخابات این هفته فرمانداری ها در آمریکا نشان داد حتی در ایالت های حامی جمهوری خواهان، چرخشی در خواسته های مردمی صورت گرفته است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روزنامه «واشنگتن پست» در سر مقاله خود نوشت، انتخابات فرمانداری های آمریکا به کاندیدهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ نشان داد که مردم این کشور چه تمایلاتی دارند.
در این سرمقاله آمده است، اشتباه خواهد بود که نتایج انتخابات ایالتی روز سه شنبه مورد تفسیر اغراق آمیز قرار گیرد؛ به ویژه درخصوص تأثیری که ممکن است بر روی انتخابات سال ۲۰۲۰ داشته باشد. همچنین لزومی ندارد که در تفاسیر آن را دست کم بگیریم. شمارش آراء در ایالت های «کنتاکی»، «ویرجینیا» و هرکجای دیگر، داده هایی کمّی درخصوص گرایش رأی دهندگان را نشان می دهد و به طور کلی بر این دلالت دارند که حتی در درازمدت در سنگرهای جنوبی جمهوری خواهان محافظه کار، مردم از جهتی عمل گرایانه و پیش رونده در سیاست و نوع رهبری جامع و شایسته حمایت می کنند.
این سرمقاله می افزاید، ایالت ویرجینیا سال هاست که حامی دموکرات ها است و پیروزی «اندی بیشیر» دموکرات در انتخابات فرمانداری ایالت کنتاکی، نشانگر عدم محبوبیت «مت بوین» رقیب جمهوری خواه او بود. با این حال، به دست گرفتن کنترل شهر «ریچموند» در ویرجینیا برای اولین بار در یک ربع قرن که عمده ترین مشکل آن ها مسائل مربوط به قوانین کنترل سلاح است و دست رد مردم کنتاکی به درخواست «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای رأی دادن به بوین چرخش بزرگی محسوب می شود.
گروه سردبیری واشنگتن پست در ادامه می نویسد: «کار ما دادن مشاوره سیاسی نیست؛ ولی قواعد فرمول مورد استفاده بیشیر که مشابه پیام پیروزی دموکرات ها در سال ۲۰۱۸ بود، ما را به موردی رهنمون می کند که مردان و زنانی که به دنبال برکناری ترامپ هستند ممکن است به شکل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار