رئیس پلیس امنیت عمومی استان با اشاره به جلوگیری از خروج ۷۸۰ زائر غیر مجاز از مرز مهران در ۲۰ روز گذشته از زائرانی که گذرنامه خود را گم کرده اند خواست، برای تعیین تکلیف به ادارات پلیس مهاجرت و گذرنامه استان خود مراجعه کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس ایلام، سرهنگ علی جمشیدپور اظهار کرد: از ابتدای شروع ماموریت اربعین در مرز مهران تا امروز ، ماموران پلیس گذرنامه و مهاجرت مستقر در پایانه مرزی مهران از خروج ۷۸۰ زائر غیرمجاز جلوگیری کرده اند.
وی با بیان اینکه استفاده از گذرنامه افراد غیر، همراه داشتن گذرنامه و ممنوعیت خروج از کشور از دلایل خارج نشدن این افراد از مرز بوده است، به پیدا شدن ۱۶۹ گذرنامه در پایانه مرزی مهران اشاره کرد و گفت: این تعداد گذرنامه در طول مسیر ۱۱ کیلومتری پل زائر تا پایانه مرزی و داخل گیت ها پیدا شده که تحویل کاربران مستقر در گیت ها شده است.
رئیس پلیس امنیت عمومی استان با اشاره به اینکه این گذرنامه ها در پایان به پلیس گذرنامه کشور انتقال داده می شوند، از زائرانی که گذرنامه خود را گم کرده اند خواست، برای تعیین تکلیف گذرنامه های خود به اداره های پلیس مهاجرت و گذرنامه استان خود مراجعه کنند.
جمشیدپور به زائران توصیه کرد با نگهداری از گذرنامه و وسایل هویتی همراه خود مانع سوء استفاده افراد سودجو در طول سفر اربعین شوند.

سرخط اخبار