بجنورد- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: ایجاد باغ ایثار بجنورد پس از سال ها انتظار با تامین زمین در گستره پنج هکتار کلید خورد.

سیدعابس حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خراسان شمالی با وجود دارا بودن ۷ هزار جانباز تنها استانی است که باغ ایثار ندارد.
وی افزود: خراسان شمالی تنها استانی است که هیچ بوستان و استراحتگاهی برای جانبازان ندارد و بوستان هایی هم که در این استان ساخته شده اند نیز شرایط استراحت و استفاده جانبازان را ندارد.
حسینی افزود: برخی جانبازان ما به توصیه پزشکان باید از هوای آزاد استفاده کنند و ساعاتی در روز به دور از آلودگی های صوتی و زیست محیطی باشند اما تا کنون شرایط مناسبی برای این افراد فراهم نشده است و بعد از پایان جنگ نیز به نیاز جانبازان در این منطقه توجهی نشد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی همچنین از معرفی ۷۰۰ متقاضی وام مسکن به بانک های استان خبر داد و گفت: برای کمک به ایثارگران در خرید خانه علاوه بر تسهیلات کم بهره مسکن در تفاهم با مدیریت شعب بانک ملی و با همکاری و کمک استانداری فقط در این استان وام ۵۰۰ میلیون ریالی دیگری هم به ایثارگران برای تامین مسکن پرداخت می شود.
وی سقف وام کم بهره ایثارگران را یک میلیارد ریال در مرکز استان و ۸۵۰ میلیون ریال در شهرهای کم جمعیت استان اعلام کرد و اظهار داشت: از وام مسکن تمام ایثارگران می توانند استفاده کنند.
حسینی به واگذاری زمین به ایثارگران نیز گفت: در بجنورد شیروان و آشخانه نیاز به زمین داریم اما فقط در بجنورد توانستیم زمین مورد نیاز خود را تامین کنیم.
وی اظهار داشت: در بجنورد بعد از ۱۰ سال پیگیری توافقات استانی حاصل شد و در حلقه سنگ پنج هکتار زمین از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دریافت کردیم که به ۴۰۰ متقاضی برای ساخت و ساز واگذار می شود.
وی با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار