رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: در شش ماهه نخست سال جاری ۸۵۷ سایت فیشینگ شناسایی و مسدودسازی شده اند، یعنی روزانه بیش از پنج صفحه جعلی توسط کلاهبرداران ایجاد می شود.

به گزارش ایسنا، امیر ناظمی درباره حملات فیشینگ در اینستاگرام خود نوشته است: فیشینگ، سایت ها و صفحه های اینترنتی جعلی هستند که سعی می کنند از طریق فریب کاربران اطلاعات مربوط به نام کاربری، گذرواژه یا اطلاعات کارت بانکی را به دست آورند. از این طریق کاربرانی که دارای سواد دیجیتالی کمتر هستند، یا ابزارهای به روزنشده استفاده می کنند، بیشتر در معرض خطر هستند و اطلاعات آنان مورد سواستفاده قرار می گیرند.
وی با بیان این که برای مقابله با فیشینگ راه های مختلفی وجود دارد، افزود: از افزایش دانش کاربران تا پایش مداوم بانک ها برای شناسایی صفحات جعلی و راه حل های فنی (ابزارک های نصب شده بر مرورگرها یا دیواره آتش یا غیره). البته فیشینگ یک چالش جهانی است. به همین دلیل نیز ابزارهایی جهانی نیز در این خصوص طراحی شده است.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به نقش این سازمان در جلوگیری از حملات فیشینگ اظهار کرد: اگرچه ماموریت سازمان فناوری اطلاعات به صورت مستقیم شناسایی و مسدودسازی این صفحات نیست و این امر در حیطه وظایف پلیس فتا و بانک ها است؛ اما بیشترین شناسایی و مسدودسازی را ما در مرکز ماهر انجام داده ایم. در شش ماهه نخست ۸۵۷ سایت فیشینگ شناسایی و مسدودسازی شده اند؛ یعنی روزانه بیش از پنج صفحه جعلی توسط کلاهبرداران ایجاد می شود.
ناظمی ادامه داد: در مجموع کمتر از ۱۰ مورد (حدود یک درصد) از این موارد در شبکه های اجتماعی توسط کاربران هشدار داده می شود و ۹۹ درصد دیگر را به صورت فنی مقابله می شود. اما نکته قابل توجه آن است که ما ۹۵ درصد از این موارد را از طریق همکاری بین المللی با مراکز CERT دنیا انجام می دهیم. به صورت متقابل هم مراکز مشابه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار