مدیرکل بنادر و دریانوردی خرمشهر گفت: در حال حاضر 20 کشتی غرق شده در اروند باقی مانده است که 11 مورد آن در سمت اروند متعلق به ایران و 9 مورد در محدوده عراق قرار دارد و ایران برای تسهیل تردد شناورها آماده خارج کردن این شناورهاست، هرچند عراق خیلی تمایلی از خود نشان نمی دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل بنادر و دریانوردی خرمشهر در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اشاره به اینکه قبل از جنگ ظرفیت بندر خرمشهر 4 میلیون و 700 هزار تن بود، گفت: بعد از جنگ ظرفیت اسمی در بخش کانتینری به 10 میلیون تن رسید،اما ظرفیت واقعی بندیر همان 4 میلیون و 700 هزار تن است.
نورالله اسعدی با بیان اینکه سال گذشته عملکرد بندر خرمشهر 3 میلیون تن بوده که نسبت به سال قبل تر آن 30 درصد افزایش داشته است، افزود: سال 98 در بندر خرمشهر 4 پروژه با سرمایه 230 میلیارد تومان اجرا شد که در راستای تخلیه و بارگیری بیشتر بود.
او با اشاره به اینکه یارد کانتینری به مساحت 15 هکتار به بندر خرمشهر اضافه شده است، تصریح کرد: در شرایط کنونی ظرفیت بندر خرمشهر به 400 هزار یو تی ام رسیده است. در شش ماهه سال جاری بارگیری کانتینری رشدی 71 درصدی داشته و در مجموع در بخش تخلیه و بارگیری که شامل 9840 کانتینر بوده نسبت به شش ماهه نخست 98 در سال جاری رشدی 17 درصدی داشته و دلیل این مساله این بودکه با شیوع کرونا صادرات فله ای که به کشور کویت انجام می شد به شکل بسته بندی و کانتینری تغییر وضعیت داد به همین دلیل آمار صادرات کانتینری بالا رفته است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی خرمشهر با اشاره به اینکه در شش ماهه امسال یک میلیون و 590 هزار تن کالا در بندر خرمشهر تخلیه و بارگیری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی 38 درصدی داشته است، اظهار کرد: در سال جاری برای افزایش تکمیل ظرفیت بندر خرمشهر 8 پروژه با سرمایه ای 22 میلیارد تومانی در دست اجرا داریم که شامل لایروبی، ارتقای اطفا حریق، سامانه تصویری، خارج سازی 6 فروند کشتی غرق شده در اروند، ساختمان مرجع دریایی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار