امید یونایتد به قهرمانی سیتی در جام حذفی

مشرق نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۱
شیاطین سرخ در صورت عدم قهرمانی همشهری شان در جام حذفی انگلیس، با مشکل بزرگی مواجه خواهند شد.

به گزارش مشرق ، باور اینکه روزی هواداران منچستریونایتد برای قهرمانی رقیب همشهری شان منچسترسیتی لحظه شماری کنند سخت است اما این اتفاق حالا رخ داده است. آنها باید امیدوار باشند که همسایه آبی پوش در فینال جام حذفی انگلیس واتفورد را شکست دهد و سومین جام داخلی اش را بعد از قهرمانی جام اتحادیه و لیگ برتر انگلیس کسب کند چون در غیراینصورت، قهرمانی واتفورد برای شیاطین سرخ تبعات سنگینی به همراه خواهد داشت.
منچستریونایتد فصل را در رده ششم جدول لیگ برتر انگلیس به پایان رساند و فعلاً جزو دو تیمی است که فصل آینده مستقیماً به مرحله گروهی لیگ اروپا می روند (به همراه تیم پنجم جدول) اما هنوز این احتمال وجود دارد که منچستریونایتد مجبور شود فصل آینده از دومین مرحله مقدماتی وارد لیگ اروپا شود و این یعنی آغاز زودهنگام فصل برای شیاطین سرخ و مختل شدن اردوی تابستانی پیش فصل تیم تحت هدایت اولگنار سولسشایر برای فصل آینده. دومین مرحله مقدماتی لیگ اروپا در تاریخ ۲۵ جولای (سوم مرداد) آغاز می شود، زمانی که معمولاً شیاطین سرخ در اواسط اردوی پیش فصل خود حضور دارند.
در واقع اگر واتفورد در فینال جام حذفی انگلیس منچسترسیتی را شکست دهد آن وقت دومین تیم لیگ برتر انگلیس خواهد شد که به طور مستقیم به مرحله گروهی لیگ اروپا می رود و منچسترسیتی باید به مرحله مقدماتی برود. اما اگر سیتی قهرمان شود، با توجه به این که این تیم فصل آینده در لیگ قهرمانان حضور دارد، منچستریونایتد به طور مستقیم به مرحله گروهی می رود.
بیشتر بخوانید:
در حال حاضر از انگلیس، آرسنال به عنوان تیم پنجم لیگ برتر سهمیه حضور مستقیم در مرحله گروهی لیگ اروپا فصل بعد را دارد اما حتی ...