ساعت 24 - تنها با سپری شدن یک هفته از سال تازه عقب نشینی دولت از تامین دلار 4200 تومانی برای تامین کالاهای اساسی از سوی رییس سازمان برنامه وبودجه اعلام شد. رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تخصیص ۱۴ میلیارد دلار برای واردات کالا های اساسی در سال گذشته گفت: بخشی از نیازهای وارداتی در سال جدید با تحقق سیاست جهش تولید در بخشهای مختلف به اتکای به ظرفیتهای داخلی و مجموعه های دانش بنیان تامین خواهد شد.

اودر ستاد راهبری و برنامه ریزی جهش تولید اضافه کرد بر این باور هستیم که می توان نیازهای کشور را از طریق جایگزینی واردات و ارتقاء صادرات برطرف کرد . به گفته نوبخت، در سال گذشته ۱۴ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالاهای اساسی تخصیص داده شده است. معاون رئیس جمهور با بیان اینکه در این جلسه دو دستورالعمل برای استفاده از ظرفیت دستگاه های ملی و استانی در راستای تحقق جهش تولید ارائه شد گفت: به طور حتم طرح ها و پروژه های ارائه شده از سوی دستگاه ها باید از جنبه اقتصاد کلان بررسی شوند .
 وی افزود، بایستی برای تولیدات افزوده شده از طریق سیاست های حمایتی بازاری برای مصرف وجود داشته باشد در غیر این صورت کالاهای تولیدی انبار خواهند شد و این سیاست کمک به ما نخواهد کرد . بر همین اساس در جلسه آینده پروژه های پیشنهادی از منظر اقتصاد کلان و بازار مصرف بررسی خواهند شد تا اولویت بندی مناسبی نیز برای آنها انجام شود .. نوبخت در سومین جلسه ستاد برنامه ریزی و راهبری جهش تولید که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد گفت: دستیابی به جهش مناسب برای تولید نیازمند استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان میباشد که در این جلسه معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور گزارشی از هشت برنامه تدوین شده در این حوزه در راستای تحقق سیاست جهش تولید ارائه کردند . نوبخت با بیان اینکه، در این برنامه به ظرفیتهای مختلف ۵ هزار شرکت دانش بنیان ۶۰۰۰ واحد استارت آپ اشاره شد، تاکبد کرد، شرکتهای دانش بنیان در سال ۹۸ تولیداتی به میزان ۱۲۰ هزار میلیارد تومان داشتند که همین موضوع سبب شده که بتوان برای تحقق جهش تولید روی ظرفیت این شرکتها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار