آزمون کارشناسی ارشد در حال برگزاری است و بسیاری از داوطلبان می پرسند که چه تعداد دانشجو در این دوره در دانشگاه ها جذب می شوند؟

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا ، پس از چالش های نفس گیر دومین آزمون در شرایط کرونایی نوبت اول آزمون کارشناسی ارشد 99 صبح امروز برگزار شد.
این آزمون در سه روز 16، 17 و 18 مردادماه و سه نوبت برگزار می شود. در آزمون صبح امروز 321 هزار و 504 نفر حضور دارند. در آزمون روز 17 مردادماه 283 هزار و 414 و آزمون روز 18 مردادماه 89 هزار و 499 شرکت می کنند.
این آزمون در صبح ها برگزار می شود تا بعد از آزمون حوزه ها ضدعفونی شوند و نوبت بعدی روز بعد برگزار می شود. آزمون کارشناسی ارشد در ۸۰ شهر و 236 برپا خواهد شد.
۸۵ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد با تأیید نهایی وزارت بهداشت مبتلا به کرونا بودند که با هماهنگی معاونت درمان وزارت بهداشت در خارج از حوزه های اصلی امتحان و در مکان جداگانه ازجمله بیمارستان آزمون خود را می دهند.
زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد
ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به زمان اعلام نتایج اولیه، انتخاب رشته و اعلام نتایج نهایی اظهار کرد: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد در دهه دوم شهریورماه اعلام می شود و داوطلبان در آن زمان به انتخاب رشته می پردازند. با توجه به اینکه یک سری از رشته ها مرحله عملی و مصاحبه دارد این مراحل در اوایل مهرماه انجام خواهد گرفت و نتایج نهایی با حدود یک ماه تأخیر در اواخر مهرماه ۹۹ اعلام می شود.
ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد
خدایی با اشاره به ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ گفت: در دانشگاه های دولتی پیام نور و دانشگاه های غیرانتفاعی ۱۵۷ هزار نفر و ظرفیت پذیرش در دانشگاه آزاد در این مقطع ۱۴۰ هزار نفر است و پیش بینی می کنیم ۳۰۰ هزار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار