شرایط ویژه بخشودگی جرایم مالیاتی در آذربایجان شرقی اعلام شد

ایرنا دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳
تبریز- ایرنا- مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی از ابلاغ شرایط ویژه بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش موضوع برخی مواد قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش خبرداد و گفت: سازمان امور مالیاتی برای حمایت از تولید و کالای ایرانی و حمایت از فعالان اقتصادی و رعایت تکریم ارباب رجوع، تسهیلاتی را فراهم کرده است.

به گزارش ایرنا، غلامرضا شریفی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این مودیان در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی خود (اعم از اصل بدهی و جرائم غیر قابل بخشش) تا پایان سال جاری، به عنوان مودی خوش حساب تلقی شده و جرایم قابل بخشش ایشان مورد بخشودگی قرار می گیرد.
وی با تشریح مزایای پرداخت بدهی جرائم، گفت: مودیان در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده تا پایان مهر ماه امسال از بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم مالیاتی قابل بخشش برخوردار خواهند شد.
شریفی اظهار داشت: پرداخت مانده بدهی قطعی شده از اول آذر ماه تا پایان سال جاری برای واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره برداری و پروانه کسب تولیدی از مراجع ذیربط به ازای هر ماه معادل ۲ درصد و سایر مودیان معادل ۴ درصد از بخشودگی موضوع بند(۲) فوق کسر می شود و مودیان می توانند برای بخشودگی جرائم در اجرای این بخشنامه درخواست بخشودگی جرائم خود را به ادارات امور مالیاتی تسلیم کرده تا از تسهیلات بهره مند شوند.
وی بیان کرد: مودیان محترم مالیاتی می توانند برای هر یک از سنوات خود با پرداخت بدهی مالیاتی آن سال از مفاد این بخشنامه بهره مند شوند و استفاده از مفاد این بخشنامه برای بخشودگی جرائم عملکرد دوره های ۹۵، ۹۶ و ۹۷ منوط به ارسال فهرست معاملات هریک از سال های مذکور تا تاریخ پایان مهر امسال می باشد.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی همچنین به الزام پزشکان برای نصب سامانه فروشگاهی و کارتخوان در مطب اشاره کرد و گفت: به موجب بند (ی) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات های مستقیم، همه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و ...

سرخط اخبار