یک بام و دو هوای پرداخت بیمه بیکاری کرونا/ یکسال برای پرداخت مقرری بیکاری بس نیست؟

لوگوی باشگاه خبرنگاران باشگاه خبرنگاران . دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۷:۱۳
با گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا هنوز قشر زیادی موفق به دریافت بیمه بیکاری کرونا نشده اند.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، بیمه بیکاری کرونا ، که با وجود گذشت تقریبا یکسال از شیوع این بیماری و تصمیم مسئولان برای پرداخت مقرری بیکاری به افراد، هنوز پرونده اش بسته نشده است. قرار بود این مبلغ گوشه ترین بخش زندگی افرادی که با شیوع این ویروس در معیشتشان با مشکل مواجه شدند را بگیرد در حالی که هنوز تعداد زیادی از این افراد موفق به دریافت مقرری بیکاری برای ماه های اسفند ۹۸، فروردین و اردیبهشت ماه ۹۹ نشده اند.
کمی که نه خیلی خنده دار است که با گذشت ۱۱ ماه ۶۱ هزار نفر از افرادی که در اوایل کرونا بیکار شده اند نتوانستند بیمه بیکاری را دریافت کنند. معیشت جمعیت زیادی از شاغلان به دلیل تعطیلی های وقت و بی وقت ستاد ملی مبارزه با کرونا برای کنترل بیماری با مشکل مواجه شد و دولت موظف بود از همان ابتدای این بحران، از اقشار مختلف جامعه که متضرر شدند حمایت کند، اما حمایت این چنینی خنده دار است.
هنگامی که مقام معظم رهبری اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی را به مسئولان دادند و یک میلیارد یورو از این صندوق برای مدیریت بیماری و حمایت از اقشار ضعیف جامعه برداشت شد، ۵ هزار میلیارد تومان آن بابت پرداخت بیمه بیکاری کنار گذاشته شد این درحالی است که مجموع پرداختی به افرادی که مشمول دریافت بیمه بیکاری کرونا شدند کمتر از هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است و هنوز به ۶۲ هزار نفر هم نرسیده است حالا این وسط مشخص نیست این پول چه شده است؟
مسعود بابایی مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: ۷۳۰ هزار نفر بعد از شروع ویروس کرونا بیمه بیکاری دریافت کرده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار