غلامی و طباطبایی با انصراف از مبارزه با نماینده رژیم صهیونیستی، مدال احتمالی طلا و جوایز نقدی را از دست دادند تا مدال انسانیت را بر گردن آویزند.

آرین غلامی، شطرنج بازی است که حالا بیشتر از او می شنویم. غلامی همان شطرنج بازی است که در پایان مسابقات بین المللی ریلتون سوئد ضمن عبور از ریتینگ زنده 2500 موفق به کسب اولین نورم استاد بزرگی شد. وی ضمن عبور از ریتینگ زنده 2500 موفق به کسب اولین نورم استاد بزرگی شد، اما نقطه عطف عملکردش در سوئد، در بخش بلیتز بود که با 6 پیروزی به نایب قهرمانی رسید.
در دور هفتم به حریفی از رژیم اشغالگر قدس برخورد، اما حاضر به مسابقه با او نشد تا از سکوی اولی باز ماند. انصراف از رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی آرین را از پاداش دلاری چشمگیر دور کرد، اما شطرنج باز ایرانی دفاع از مردم مظلوم فلسطین را به قهرمانی ترجیح داد.
او پس از این اقدام جوانمردانه اش مورد تمجید مسئولان لشگری و کشوری قرار گرفت و به دیدار مقام معظم رهبری هم رفت. حضرت آقا در این جلسه دقایقی با آرین غلامی صحبت کرده و بابت اقدام ارزشمندش از او تمجید کرد. همچنین سردار قاسم سلیمانی هم دیداری با این ورزشکار داشت. 
آرین غلامی درخصوص دیدار با سردار سلیمانی اظهار داشت: "با مردی دیدار کردم که در دنیا خیلی دوستش دارند. پشت وپناه مستضعفان و محرومین دنیا، یار واقعی رهبر، یک ایرانی شجاع و با صلابت است. مهربانی اش آنقدر زیاد بود که نمی توانم شرحش دهم. او بارها به من گفت که کارت خیلی بزرگ بود و کار بزرگی کردی؛ دل همه را شاد کردی، من خیلی از کارت خوشحال شدم. او بارها صورتم را بوسید و من هم فرصت کردم یک قهرمان بزرگ کشورم را ببوسم."
در این دیدار سردار سلیمانی انگشتر خود را هم به یادگار به آرین داد، اما این پایان اقدامات جوانمردانه غلامیِ جوان نبود. رقابت های شطرنج قهرمانی جوانان جهان به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار