اصفهان - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: اقدامات پیشگیرانه سبب شد که بارش های اخیر سیلابی را در منطقه به همراه نداشته باشد.

منصور شیشه فروش روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ستاد مدیریت بحران از اواخر اسفند ۹۸ در شهرستان های این استان برای کنترل سیلاب و آبگرفتگی های احتمالی تشکیل شد و اقدامات پیشگیرانه اخیر و عملیاتی که در یک سال گذشته انجام شد احتمال وقوع سیل را به حداقل رساند.
وی اضافه کرد: رفع موانع در رودخانه های فصلی استان، باز کردن آبراه ها، افزایش طرح های آبخیزداری، رفع تصرف در بستر رودخانه های استان، زدودن مسیرها از نخاله و زباله، بسترسازی مناسب برای عبور سیلاب، تقویت و افزایش سیل بندها و بندهای سنگی ملاتی، بازسازی سازه های مشابه برای کنترل سیلاب، خالی کردن دهانه های پل ها برای عبور راحت تر آب از جمله اقدامات انجام گرفته بود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری ادامه داد: با وجود بارش ۲۵ تا ۳۰ میلی متری در منطقه غرب و همین مقدار در شمال و شمال شرقی که البته با روان آب و آبگرفتگی معابر همراه بود سیلابی خسارت زا را در پی نداشت، با این حال نیروهای ستاد بحران شهرستان ها به علت ورود دوباره سامانه بارشی به استان در حال آماده باش هستند.
شیشه فروش اظهارداشت: سامانه بارشی به استان اصفهان وارد شده و تا روز جمعه در منطقه فعال است و برخی روزهای هفته آینده نیز با ورود سامانه ای دیگر با بارندگی همراه خواهد بود که ایجاب می کند وضعیت بطور مداوم رصد و راهکارهای کنترل و مقابله اتخاذ شود.
وی با بیان اینکه احتمال "بارش های حدی" که منجر به سیلاب و آبگرفتگی می شود تا آخر نوروز وجود دارد، تصریح کرد: بر همین اساس تاکید می شود که هم استانی ها تردد به مناطق پرخطر و پربارش را بطور جدی کاهش دهند و برای حفظ سلامتی خود از مخاطرات جوی و همچنین کرونا در خانه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار