ورود صندوق ضمانت صادرات ایران به حوزه حمایت از واردات مواد اولیه، منجر به تولید کالا های صادراتی در شرایط تحریم شده، که افزایش صادرات و تحقق جهش تولید را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران، در دومین جلسه کمیته مشورتی ضمانت صادرات، خانم افروز بهرامی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران و رئیس کمیته مشورتی با اعلام آمادگی این صندوق برای حمایت های همه جانبه از روند تولید و صادرات غیر نفتی در کشور، ریسک پذیری صندوق ضمانت صادرات ایران در شرایط جنگ اقتصادی را بسیار بالا عنوان کرد.
وی افزود: با توجه به شرایط جنگی کشور لازم است تصمیمات و اقدامات صندوق متناسب با این شرایط بوده و در راه دستیابی به اهداف کلی نظام، با همه ظرفیت ها و توان کار کنیم و با تحلیل درست شرایط، بهترین راهکار ها را برای عبور از بحران به کار بگیریم.
بهرامی با تقدیر از رهبر معظم انقلاب به دلیل توجه ویژه به صندوق و تامین اعتبار افزایش سرمایه آن از محل صندوق توسعه ملی، تحقق این مهم را بر اساس مطالبه گری عمومی ایجاد شده از طریق تشکل های صنفی تخصصی دانست.
رئیس کمیته مشورتی ضمانت صادرات با اشاره به ظرفیت بالای تحرک بخشی تشکل ها و مجامع صنفی به چرخه اقتصادی، تولیدی و صادراتی، گفت: صندوق ضمانت صادرات ایران با همفکری، کمک و هم افزایی اصناف، تشکل ها و مجامع مرتبط، سعی در ورود به حوزه حمایت موثر از شرکت های تولیدی و صادراتی کوچک و متوسط و دانش بنیان دارد و با طرح پیشنهادات تخصصی در زمینه های خرید دین اسناد صادراتی و حمایت از واردات مواد اولیه منجر به صدور کالا های با ارزش افزوده بالا، در صورت حصول نتایج مثبت از مطالبه گری های عمومی، با همه توان وارد این عرصه خواهد شد که تحولی چشمگیر در روند صادرات غیر نفتی کشور و تامین مالی صادراتی ایجاد خواهد کرد.
جمشید نفر، رئیس ...

سرخط اخبار