شرکت سونی به تازگی مشخصات کنسول پلی استیشن 5 را اعلام کرده است. در این مقاله می خواهیم باتوجه به اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده اند، قیمت PS5 را پیش بینی کنیم.

بلومبرگ چندی پیش گزارشی را منتشر کرد و در آن به تحلیل سناریوهای مختلفی پرداخت که سونی می تواند برای قیمت گذاری کنسول نسل بعدی اش در پیش بگیرد. براساس این گزارش، به نظر می رسد که هزینه های تولید پلی استیشن 5 خیلی بالا باشد و سونی نتواند قیمت ۴۰۰ دلاری پلی استیشن 4 را برای کنسول آینده اش نیز در نظر بگیرد. طبق برآوردی که بلومبرگ داشت، هزینه ساخت هر دستگاه PS5 به ۴۵۰ دلار می رسد که اگر قرار باشد درصدی هم به عنوان قیمت خرده فروشی به آن اضافه شود، احتمالاً قیمت پلی استیشن 5 برای مشتریان ۴۷۰ دلار خواهد بود. اما این پیش بینی ها تا چه حد دقیق هستند؟ آیا کنسول های نسل بعدی خیلی گران تر از کنسول های فعلی خواهند بود؟ این ها سوالاتی هستند که در این مقاله می توانید به دنبال پاسخ شان باشید.
سونی اخیرا به طور رسمی از سخت افزار پلی استیشن 5 پرده برداری کرده ، اما قیمت این کنسول هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد. به طور کلی، تعیین قیمت کنسول های جدید برای سازندگان آن ها با چالش های زیادی همراه است، چرا که قیمت قطعات الکترونیکی افزایش پیدا کرده و این موضوع باعث می شود تا هزینه تمام شده ساخت هر کنسول بسیار بالا باشد. باتوجه به تاییدهای رسمی، می توانیم با اطمینان بگوییم که کنسول های نسل بعدی سونی و مایکروسافت بسیار قدرتمند خواهند بود، اما به نظر می رسد که قیمت آن ها نیز با جهش چشمگیری مواجه شود. در ادامه خواهیم گفت که چرا افزایش قیمت PS5 در نسل بعدی، امری منطقی به نظر می رسد.
سونی برای افزایش قیمت پلی استیشن 5 چه دلایلی دارد؟
کنسول های نسل بعدی از سخت افزار بسیار قوی تری بهره می برند. استفاده از حافظه های SSD تاثیرات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار