تحصیل ۶۹۵ هزار دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی کشور

ایسنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۶
معاون دانشگاه جامع علمی کاربردی از تحصیل ۶۹۵ هزار دانشجو در مراکز مختلف این دانشگاه در سطح کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، محسن محمدزاده در حاشیه بازدید از نخستین دوره آزمون های متمرکز دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان قم در جمع خبرنگاران با ذکر این مطلب که دانشگاه جامع علمی کاربردی از مهم ترین مراکز مهارتی است گفت: این دانشگاه به دنبال آن است که با استفاده از علوم مهارتی زمینه فعالیت دانشجویان را در مراکز و بازارکار بیشتر کند.
وی افزود: یکی از خلاءهای جدی نظام آموزشی و آموزش عالی کشور آن بوده است که نیروهای فعال کشور پس از تحصیل نمی توانستند از مدرک تحصیلی خود برای ایجاد یک کسب و کار مهارتی استفاده کنند.
معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامعه علمی کاربردی کشور بیان کرد: کشور ما نیازمند توسعه صنعت و بازار کار است و در این زمینه جوانان تحصیل کرده در رشته های مهارتی می توانند کشور را در رسیدن به این هدف یاری کنند.
وی گفت: دانشگاه جامع علمی–کاربردی دارای ۶۰۰ مرکز آموزشی و ۶۹۵ هزار دانشجو است، هم اینک ۳۲ هزار درس توسط ۳۲ هزار مدرس در سطح کشور برگزار می شود.
محمد زاده با اشاره به تلاش این دانشگاه برای برگزاری طرح امتحانات متمرکز در مراکز دانشگاه علمی-کاربردی بیان کرد: نظارت بر نحوه تدریس اساتید به دانشجویان و کنترل کیفی مدیران و مدرسین یکی از راه های کنترل کیفی دانشگاه بود؛ همچنین اجرای آزمون های متمرکز در کشور نیز یکی از فعالیت های کیفی سازی این دانشگاه است که نخستین دوره این آزمون در استان البرز در ترم گذشته انجام شد.
وی از برگزاری آزمون متمرکز در شش مرکز استانی از جمله قم خبر داد و گفت: پس از برگزاری موفق این طرح از ترم آینده کل مراکز علمی–کاربردی کشور امتحانات متمرکز را در ۱۵ واحد برگزار خواهند کرد.
معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع ...

سرخط اخبار