رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک از شناسایی ۶۷۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در 48 ساعت گذشته خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک از شناسایی ۶۷۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در 48 ساعت گذشته خبر داد.
بر اساس آخرین اعلام علوم پزشکی اراک، سیدمحمد جالیان گفت: طبق نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کروناویروس نشان دهنده ۶۷۰ مورد جدید ابتلا در 48 ساعت گذشته است که بدین ترتیب تعداد موارد مبتلا به کروناویروس از زمان شیوع این ویروس تا کنون به ۱۹۶۶۹ نفر رسیده است.
وی در ادامه گفت: از تعداد ۶۷۰ مورد جدید در استان ۸۴ نفر از بیماران در بیمارستان های استان بستری شده اند که تحت مراقبت قرار دارند و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می کنند .
افزود: ۵۸۶ مورد از بیماران جدید که شناسایی شده اند نیز به صورت سرپایی بوده اند که تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه شده اند.
دکتر جمالیان در ادامه افزود: متاسفانه در این مدت ۳۰ مورد فوتی در اثر ابتلا به ویروس کرونا در استان مرکزی گزارش شده است که بر این اساس، تعداد فوتی ها در اثر ابتلا به این ویروس ۶۹۴ نفر می رسد.
گفتنی است، به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، بیشترین میزان بروز موارد مرگ و میر در هفته چهارم مهر در استان های قم، مرکزی، ایلام، آذربایجان غربی، البرز و آدربایجان شرقی گزارش شده است و استان های مرکزی، قم و ایلام دارای بیشترین میزان اختلاف با عدد میانگین مرگ و میر کشوری هستند.
میانگین موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در هفته چهارم مهرماه حدود ۲۳.۵ نفر در هر یک میلیون نفر جمعیت است.
ایسنا
لینک کوتاه کپی لینک

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار