کشتارگاه تمام مکانیزه صنعتی طیور کامیاران 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

ایرنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۴
سنندج - ایرنا - فرماندار کامیاران گفت: کشتارگاه تمام مکانیزه صنعتی طیور این شهرستان با ظرفیت 2 هزار قطعه در ساعت 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مسعود الماسی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این کشتارگاه یکی از طرح های مهم توسعه پایدار روستایی در روستای ورمهنگ از توابع بخش مرکزی این شهرستان است اظهار داشت: این طرح در زمینی با مساحت 2 هکتار با اشتغالزایی مستقیم 40 نفر و ظرفیت کشتار 2 قطعه در ساعت در حال اجرا است.
وی افزود: تاکنون برای احداث این طرح 25 میلیارد ریال تسهیلات توسعه پایدار روستایی پرداخت و مبلغ 40 میلیارد ریال از طرف سرمایه گذار نیز هزینه شده است.
الماسی با اشاره به دغدغه های زیست محیطی یادآورشد: اجرای سیستم تصفیه خانه، سبتینک و فیلتر تصفیه هوا همراه با رعایت جوانب و اصول بهداشتی از مهمترین مسائلی بوده که در این پروژه به آن توجه شده است.
فرماندار کامیاران با بیان اینکه تاکنون در این شهرستان 180 میلیارد ریال پرداخت شده است تاکید کرد: این میزان تسهیلات به 244 طرح با اشتغالزایی 422 نفر پرداخت شده است.
الماسی اضافه کرد: تاکنون 350 طرح به بانک های عامل ارسال شده که تسهیلات مورد نیاز آنها 406 میلیارد ریال با اشتغالزایی 675 نفر است.
شهرستان کامیاران با 102 هزار نفر جمعیت در 65 کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.
7349 / 3034