رئیس بیمارستان مسیح دانشوری، از کاهش مراجعات بیماران مبتلا به کرونا به این مرکز درمانی خبر داد.

به گزارش مشرق،  علی اکبر ولایتی، ضمن قدردانی از زحمات کادر پزشکی، پرستاری، خدماتی و اداری بیمارستان و همچنین ستاد فرماندهی عملیات مدیریت کرونا در تهران، اظهار کرد: از اوایل اسفند که این بیماری در کشور شایع شد، تا کنون حدود ۱۵۰۰ بیمار در این بیمارستان بستری شده اند.
وی ادامه داد: از این تعداد ۱۱۰۰ بیمار درمان شده اند و باقی همچنان بستری هستند، حدود ۵۰ بیمار نیز در آی سی یو تحت درمان قرار دارند.
ولایتی یادآور شد: در روزهای آغازین، روزانه حدود ۴۵۰ نفر به این بیمارستان مراجعه می کردند اما اکنون این آمار به حدود ۲۰۰ نفر در روز رسیده است.
وی ادامه داد: در این مدت داروهایی که اختصاصاً توسط چینی ها به کار گرفته شده برای درمان کرونا مؤثرتر بوده و ما هم در این بیمارستان با نظارت وزارت بهداشت از تجربیات آنان استفاده کردیم.
ولایتی، سرم تراپی را روش دیگری برای درمان کرونا عنوان کرد و افزود: زمانی که کزاز و دیفتری در کشور شایع بود، در کنار درمان با آنتی بیوتیک ها از سرم اسبی استفاده می کردند و به درمان بسیاری از بیماران کمک می کرد.
وی همچنین با اشاره به سابقه استفاده از پلاسما برای درمان آنفلوانزای اسپانیایی، استرالیا برای درمان آنفلوانزا و همچنین تجربه چین برای درمان کرونا، این روش را درمانی با سابقه مشخص و منطقی از نظر تئوری توصیف کرد.
ولایتی، استفاده از پلاسمای فرد بهبود یافته و یا همان ایمنی عاریتی را روشی مؤثرتر از آنتی ویروس ها عنوان کرد و گفت: با حمایت وزارت بهداشت، ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، سازمان انتقال خون و سایر کسانی که در این زمینه صاحب نظر بودند، این کار انجام گرفت.
وی افزود: با همکاری سازمان انتقال خون ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار