گلدان یعنی بستر و محل زندگی گل های آپارتمانی، داشتن گلدان های زیبا با طراحی خاص می تواند زیبایی گیاهان شما را دو چندان کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از میهن کاکتوس،
مراحل رنگ آمیزی گلدان های سفالی:
ابتدا باید سطح گلدان را به خوبی تمیز کرد یعنی می توان ابتدا با کمک سمباده سطح گلدان را به خوبی صاف کرد تا تمامی ناصافی ها برطرف شود. برای این کار بهتر از سمباده های ریز استفاده شود تا خطوط عمیق بر روی سطح گلدان ایجاد نشود. این عمل موجب می شود تا رنگ بهتر بر روی سطح کار قرار گیرد. سپس با پارچه ای مرطوب آن را تمیز کرد. همچنین مزندگیی توان برای چند ساعت گلدان ها را در آب با دمای معمولی و یا یک ساعت در آب ولرم خیساند و در طی این مدت نیز با یک برس و یا دستمال سطح آنان را تمیز کنید و مجدداً در آب قرارداد در مرحله بعد گلدان ها را برای چند ساعت در فضای باز می گذراند تا به خوبی خشک شود. وجود رطوبت بر روی سطح بدنه یکی از دلایل عدم موفقیت در رنگ آمیزی گلدان های سفالی است. بعد از خشک شدن گلدان ها، آنان آماده رنگ آمیزی هستند. مسئله ای که اینجا مطرح می شود این است که اصولاً این گلدان ها بعد از رنگ شدن و در صورت کاشته شدن گیاه در داخل آنان و انجام عمل آبیاری (که عملی غیرقابل اجتناب در رشد گیاهان است) کیفیت اولیه رنگ خود را تا حدودی از دست می دهند. یعنی یا رنگ کدر می شود و یا به دلیل ماندگاری املاح بعد از تبخیر آب، لکه های سفیدرنگی بر روی برخی نواحی بدنه گلدان ظاهر می شود.
این مشکلات راه حل دارند که عبارت اند از:
استفاده از چسب چوب رقیق شده بر روی تمامی سطح گلدان قبل از شروع مراحل رنگ آمیزی. این لایه می تواند موجب رنگ آمیزی بهتر رنگ به بدنه شود و ماندگاری و شفافیت آن را تا حدودی افزایش دهد.
رنگ آمیزی و عایق کاری بدنه داخلی گلدان زیرا این کار می تواند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار