رئیس جمهور تأکید کرد: امروز 90 درصد هزینه های درمان بیماران کرونایی را دولت و بیمه می دهد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا ، حجت الاسلام حسن روحانی صبح امروز در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا با تبریک سالروز ولادت امام حسین (ع) اظهار کرد: همه اعیاد مردم عیدی های بابرکتی را به عزیزانشان می دهند. امسال عیدی مردم، عیدی بزرگ تری است و همکاری که مردم برای عبور از این مشکل انجام می دهند، به نظر من بالاترین عیدی است که پرداخت می شود.
وی افزود: این چند روز که مردم گرفتار این بیماری بودند، پایه های بهداشتی و درمانی کشور چنان مستحکم است که اگر بخواهد چند هفته طولانی شود و اوج هم بگیرد، بیمارستان ها و پزشکان ما این آمادگی را برای درمان و رسیدگی بیماران دارند.
روحانی گفت: ما جزو کشورهایی نیستیم که بیماران ما در سالن بیمارستان و راهروها افتاده باشند و خدا را شکر مثل کشورهایی نیستیم که جنازه های فوت شدگان آن قدر زیاد باشد که آن ها را در کامیون های یخچال دار بریزند.
رئیس جمهور تأکید کرد: خدا را شکر همانند کشورهایی نیستیم که بیماران ما در پیاده رو و چمن بیمارستان افتاده باشند. خدا را شکر مثل آن کشورهایی نیستیم که مواد غذایی شان فقط بین ۸ تا ۱۰ صبح موجود باشد.
وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور، اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را برای رهایی سریع تر از بلیه کرونا، ضروری و به نفع همگان دانست و ضمن قدردانی از همکاری و همراهی مردم در اجرای این طرح مهم، تأکید کرد: باید در برابر این مردم تواضع کنیم که با اخلاق و فرهنگ والا و بزرگواری و توجه به حقوق یکدیگر، با یک خواهش سفر نرفتند و در خانه ماندند و امیدوارم در روند اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، هرگز نیاز به جریمه نداشته باشیم.
روحانی با بیان اینکه زیربنا و پایه های نظام سلامت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار