وزیر بهداشت ما هنوز به مرحله مهار و کنترل کرونا نرسیده ایم، گفت: در روز های آینده قطعاً شاهد اتفاقات خوشایندتری در مقابله با کرونا خواهیم بود و هیچ پدیده ای برای اقتصاد کشور، سهمگین تر از طولانی تر شدن مدت کرونا نیست و امیدواریم تا پایان اردیبهشت ماه به مهار ویروس کرونا برسیم.

به گزارش تجارت نیوز ، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز (سه شنبه ۱۹ فرودین) در جلسه علنی گفت: بنده پس از نماز صبح تا ساعت ۲ بامداد در جلسات متعددی شرکت می کنم، امروز نیز در جلسه اپیدمیولوژیک حضور داشتم و به همین دلیل با تأخیر در جلسه علنی حضور یافتم.
او در تشریح اقدامات وزارت بهداشت برای مقابله با بیماری کرونا، افزود: اولین گزارشات از اپیدمی بیماری کرونا از شهر ووهان چین دریافت شد، بلافاصله وزارت بهداشت تشکیل جلسه داد و برنامه هایی برای مقابله با ورود بیماری کرونا تدوین شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: اولین مورد کرونا ویروس در سال ۲۰۰۳ تحت نام ویروس سارس، کشور چین را درگیر کرد، در سال ۲۰۱۲ ویروس کرونای جدیدی در خاورمیانه مشاهده شد، اما ویروس کرونا که امروز شایع شده است، رفتار متفاوتی از ویروس های قبلی دارد و اولین شیوع گسترده این بیماری در شهر ووهان چین بود.
نمکی افزود: از اوایل بهمن دانشگاه های علوم پزشکی برای تولید کیت تشخیص بیماری کرونا آماده شدند، در روز های اول با همکاری انستیتو پاستور کیت های تشخیص کرونا طراحی شدند.
او گفت: در پاییز سال ۹۸ اپیدمی آنفلوانزا را داشتیم، بعد از آن در زمستان ۸ مورد آنفلوانزای نوع B گزارش شد. در ادامه دو مورد ابتلای متفاوت به آنفلوانزا از شهر قم گزارش شد که شک ما را برانگیخت. صبح روز ۳۰ بهمن در جلسه هیات دولت اعلام کردم که شب گذشته دو مورد مشکوک به کرونا در شهر قم داشته ایم. تا ظهر روز ۳۰ بهمن مشخص شد که این دو مورد قطعاً کرونا بوده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد منشأ بیماری کرونا گفت: آمادگی دارم در جلسه غیرعلنی در این مورد صحبت کنم. ۲۳ تیم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار