یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری کرمانشاه با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و دریافت تسهیلات نمونه سازی، موفق به تولید موم قالب گیری تخصصی با کیفیت برای کاربردهای خودروسازی، ساخت جنگ افزار، تجهیزات تولید برق، توربین های بخار و گاز و قطعات هواپیما شد.

به گزارش ایسنا ، احسان کرمی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه این شرکت تنها تولیدکننده موم تخصصی برای قالب گیری در صنایع مختلف است، گفت: صنایع مختلف برای تهیه قالب قطعات با پیچیدگی بالا نیازمند موم برای قالب گیری هستند، به عبارت دیگر برای تولید قطعات از قطعه مورد نظر الگوی مومی تهیه می شود و پس از آن فرآیند ریخته گری دقیق برای ساخت قالب انجام می شود و از موم قالب گیری به عنوان جنس مدل استفاده می شود.
وی ادامه داد: به دلیل استفاده از این موم قالب گیری در ساخت قطعات دقیق و پیچیده که اکثر این قطعات مربوط به صنایع نظامی و دفاعی است، این محصول یکی از مواد استراتژیک در صنعت کشور محسوب می شود. واردات این ماده به داخل کشور بسیار دشوار بوده و شرکت های تولیدکننده در کشورهای آمریکا، آلمان و انگلیس نیز از فروش گریدهای مناسب این محصول به ایران امتناع می کنند.
کرمی با بیان اینکه این محصول مهندسی معکوس نشده و طراحی و فرمولاسیون و تولید آن با استفاده از توان دانشی شرکت انجام شده است، یادآور شد: ما موفق شدیم از پلیمرهای تولید شده در داخل کشور که بسیار ارزان قیمت هستند، فرمولاسیونی طراحی کنیم که با قیمت یک سوم نمونه خارجی تمام فاکتورهای موردنیاز صنعت را پاسخ دهد و حتی در بعضی موارد از کیفیت بهتری برخوردار باشد.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان نهادهای نظامی، دولتی، شرکت های کوچک، متوسط و بزرگ خصوصی را مشتریان این محصول دانست و خاطر نشان کرد: موم ریخته گری در صنایعی چون خودروسازی، ساخت جنگ افزار، تجهیزات تولید برق، توربین های بخار و گاز، قطعات هواپیما، قطعات ماشین نساجی، قطعات ماشین های اداری، صنعت پمپ، تولید ابزارهای دقیق، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار