بوشهر- ایرنا- معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: برغم اینکه تا ۲ماه گذشته این استان در بحث پیشگیری از شیوع کرونا سرافراز و موفق بود اما امروز در میزان شیوع رکورد زده ایم و در صورت ادامه این روند پیش بینی زدن رکوردهای بدتر و بالاتر را داریم.

مجید خورشیدی روز سه شنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر افزود: باتوجه به روند افزایشی بیماری کرونا در استان مردم خود را ملزم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی بدانند.
وی بیان کرد: به رغم اینکه هیچ تعطیلی در کسب و کارها نداریم اما در این شرایط از مردم انتظار می رود برای سلامت خود و خانواده و کادر درمان برای ۱۰ روز همانند تعطیلات نورز به دستور العمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توجه کنند و کمتر از خانه خارج شوند.
خورشیدی ادامه داد: کارگروهی متشکل از دانشگاه علوم پزشکی، پدافند غیرعامل و بازرسی برای شناسایی مراکز تجمع و کسانی که ناقض دستورالعمل های بهداشتی هستند تشکیل شود و بعد از تذکر در صورتی که رعایت نکردند اقدام به پلمب کنند.
وی یادآورشد: باتوجه به تاکیدی که در خصوص استفاده از ماسک می شود و اینکه محدودیتی در زمینه تامین ماسک وجود ندارد بعنوان یک دستور اداری کارکنان هیچ دستگاه اداری و عمومی از این به بعد نباید بدون ماسک در محیط کاری حاضر شوند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهرگفت:درصورت بازرسی از اداره ها و مشاهده فردی بدون ماسک در محیط اداری مدیر به طور یقین توبیخ می شود.
خورشیدی با اشاره به گرمی هوا اظهارداشت: با گرم شدن هوا بیماری کرونا به خصوص در استان های گرمسیر تشدید شده و بنا به تاکید کارشناسان در محیط هایی که وسایل سرمایشی استفاده می شود باید منافذی ایجاد شود.
وی در خصوص حضور افراد در مراسم تدفین یادآورشد: با توجه به اینکه تجربه نشان می دهد که هرچه شهرها کوچکتر می شوند شمار افراد حاضر در آئین تشییع جنازه بیشتر می شود باید دانشگاه عددی را برای حضور افراد در مراسم تدفین مشخص و به شهرداری ها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری