امروزه با این همه امکانات و بهداشت، خیلی از خانواده ها درگیر این معضل شده اند. شپش موجودی است که کاری ندارد شخص بهداشت فردی را رعایت می کند یا نمی کند فقیر هست یا ثروتمند، موی هر کس که برای تغذیه و زندگی مناسب باشد برای زندگی انتخاب می کند.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز ، شپش؛ اسم این موجود موذی بیشتر مادربزرگ ها آشناست که در گذشته به علت عدم وجود بهداشت و کمبود امکانات از جمله آب و شوینده ها و... درگیر این موجودات بودند.
بله شپش؛ شاید شما وقتی اسم این موجود موذی چندش آور را می شنوید اولین کاری که انجام می دهید این است که لبخندی می زنید و می گویید با این همه پیشرفت بهداشت و علم مگر می شود الان شپش وجود داشته باشد؟
اگر شما درگیر این موجود نشده باشید باید بگوییم که امروزه با این همه امکانات و بهداشت، خیلی از خانواده ها درگیر این معضل شده اند. شپش موجودی است که کاری ندارد شخص بهداشت فردی را رعایت می کند یا نمی کند فقیر هست یا ثروتمند، موی هر کس که برای تغذیه و زندگی مناسب باشد برای زندگی انتخاب می کند.
امروزه با توجه به تغییراتی که در فرهنگ خانواده ها ایجاد شده است و برخی خانواده ها تمایلی به نگهداری حیوانات خانگی دارند با اینکار احتمال ابتلا به شپش در موی افراد نزدیک آن افزایش پیدا می کند اما خانواده های بدون حیوانات خانگی هم دچار این معضل شده اند که مهدکودک ها و مدارس مستعدترین مکان برای انتقال بین دانش آموزان است.
زمان شیوع شپش، فصل پاییز است و همزمان است با آغاز سال تحصیلی که این خود علتی برای افزایش تعداد مبتلایان به شپش و به ویژه موی دختر بچه هاست که محلی دنج و امن برای شپش هاست. پسرها کمتر از دخترها درگیر این موجود هستند اما در کل پسرها هم از این موجود موذی در امان نیستند.
شیوع شپش در مدارس موردی بوده و «حاد» نیست؛ شیوع نسبت به سال قبل روند رو به کاهش دارد
اما داریوش حکیمی، رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار