فصل تجارت - اردبیل- بارش برف در اردبیل شدت گرفته اما پروژه راه آهن اردبیل- میانه همچنان در فازها و کارگاه های مختلف در حال اجراست تا بر اساس وعده مسوولان تا پایان دولت دوازدهم به ایستگاه پایانی رسیده و هدیه مردم این استان شود.
بعد از گذشت 14 سال وقفه در اجرای پروژه راه آهن، مسؤولان اجرایی شنیدن سوت قطار در تابستان 1400 را به مردم استان نوید داده و با تسریع عملیات اجرایی و تزریق اعتبار لازم برای تحقق آن تلاش می کنند و در این میان برف و باران مانعی جدی بر سر کار نیست.
عملیات اجرایی راه آهن میانه - اردبیل به طول 175 کیلومتر در سال 84 شروع شد اما سال ها این پروژه متوقف ماند تا اینکه در دولت تدبیر و امید عملیات اجرایی آن از سرگرفته شده و مدیران دولت دوازدهم نیز وعده اتمام آن تا پایان کار دولت را داده اند.
این طرح ریلی هم اکنون در 12 قطعه شامل 35 درصد منطقه کوهستانی و سخت گذر، 45 درصد تپه ماهور و 20 درصد دشت با سرعت در حال اجراست.
مرتفع ترین پل ریلی کشور به ارتفاع 81 متر در مسیر آرپاچایی برای ایجاد ارتباط در این خط ریلی در حال احداث بوده و علاوه بر آن، در طول مسیر 27 کیلومتر تونل و هفت کیلومتر گالری نیز بازگشایی شده و در حال اجراست.
در طرح راه آهن اردبیل - میانه 62 دستگاه تونل به طول 23 هزار و 810 متر، چهار کیلومتر پل دره ای بزرگ، سه کیلومتر پل آبرو و 10 دستگاه گالری به طول چهار کیلومتر اجرا می شود.
این خط راه آهن برای حرکت قطارهایی با سرعت 160 کیلومتر در ساعت طراحی و اجرا می شود.
پیشرفت فیزیکی این طرح 85 درصد اعلام شده و با اجرای بخش های زیربنایی و زیرسازی، عملیات روسازی و ریل گذاری به سرعت انجام شده و پروژه برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار