ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: ۵۲ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل ۳۰ پروژه در حوزه گردشگری استان سرمایه گذاری شده است و تعدادی پروژه هم بخش خصوصی هم اکنون در دست اجرا دارد.

حبیب یزدان پناه اظهارکرد: این میزان سرمایه گذاری که در یک سال اخیر انجام شده در بخش های مختلف حوزه گردشگری از جمله تکمیل زیرساخت های مناطق گردشگری و مرمت کمپینگ های گردشگری بوده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی این اداره کل، وی گفت: علاوه بر این، بخش خصوصی نیز ۲۴ پروژه گردشگری شامل مرکز تفریحی گردشگری، هتل، اقامتگاه بوم گردی، مجتمع اقامتی پذیرایی و بین راهی با حجم سرمایه گذاری دو هزار و ۱۱۰ میلیارد و ۶۴۸ میلیون ریال در حال ساخت دارد.
وی با بیان اینکه تعدادی از این پروژه ها پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد دارند و بهره برداری از آن ها در سال جاری پیش بینی شده است، افزود: چهار هتل، دو مجتمع گردشگری، چهار مجتمع اقامتی، پذیرایی و بین راهی و دو مرکز تفریحی گردشگری در حال ساخت در استان وجود دارد که با بهره برداری از آن ها ظرفیت اقامتی استان دو برابر می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی با اشاره به اینکه توسعه این زیرساخت ها را در روستاهای هدف گردشگری و روستاهایی که قابلیت جذب گردشگر دارند، در راستای ایجاد اشتغال روستایی دنبال می کنیم، گفت: تاکنون برای قریب به ۵۰ روستای استان، اقدامات زیرساختی و طرح های مهم گردشگری اجرایی شده است.
وی تصریح کرد: ۲۲ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۱۲۷ نفر، تعداد مسافر ورودی به استان از نیمه اول سال گذشته تاکنون و همچنین طی این مدت ۵۸۷ گردشگر خارجی نیز وارد استان شده اند.
انتهای پیام

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار