رئیس بیمارستان بقیه الله با اشاره به یکی از تئوری ها در خصوص کرونا گفت: در حال حاضر می دانیم فرد دارای آنتی بادی به مدت ۶ ماه به کرونا مبتلا نمی شود.

خبرگزاری مهر: رئیس بیمارستان بقیه الله با اشاره به یکی از تئوری ها در خصوص کرونا گفت: در حال حاضر می دانیم فرد دارای آنتی بادی به مدت ۶ ماه به کرونا مبتلا نمی شود.
دکتر حسن ابوالقاسمی امروز در نشست خبری ترویج علم بنیاد مصطفی (ص) با موضوع بررسی روند درمان ویروس کرونا از طریق پلاسما درمانی با بیان اینکه بیماری کووید ۱۹ که درمانی برای آن وجود نداشت دنیا را غافلگیر کرد، عنوان کرد: یکی از تجاربی که از سالهای قبل در خصوص تولید دارو به واسطه بخش های خصوصی داشتیم پلاسما درمانی بود.
وی با بیان اینکه ما به عنوان دومین کشور بعد از چین به صورت وسیع گرفتار این بیماری شدیم و بیمارستان ها با حجم زیادی از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ مواجه شدند، گفت: در حالت طبیعی برای برخی بیماری ها درمان شناخته شده ای داریم ولی ویروس کرونا، ویروسی بود که پروتکل درمانی برای آن نداشتیم.
ابوالقاسمی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بعد از ورود این بیماری به کشور باید مرگ و میر ناشی از کووید را کم می کردیم بنابراین از روش پلاسما درمانی استفاده کردیم که از اسفند ماه این روش آغاز شد.
به گفته رئیس دانشگاه بقیه الله، هنوز هم تعداد مبتلایان به بیماری بالاست که می بایست به هر روشی این تعداد کاهش یابد زیرا یک سری از افراد آسیب پذیر هستند و اکنون هم می بینیم که دامنه مرگ و میر به جوانان هم سرایت کرده است.
وی با تاکید بر اینکه پلاسما درمانی فلسفه ای قدیمی نزدیک به ۲۰ ساله در کشور دارد، بیان کرد: پلاسما در بخشی از سلول های خونی یا بخش مایع بدن شناور هستند که در مقابل عفونت، بدن را ایمن می کند زیرا باعث تولید آنتی بادی در بدن می شود.
ابوالقاسمی با تاکید بر اینکه در سابقه ...

سرخط اخبار