ایران برگ های برنده دیگری دارد که به موقع رو می کند

مثلث آنلاین چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۹:۴۲
نایب رئیس فراکسیون امید با اشاره به تصمیم شورای عالی امنیت ملی در مقابل خروج آمریکا از برجام گفت: امیدواریم این موضع ایران موجب ترغیب اروپا به اقدامات عملی شود نه اینکه بخواهد در کنار آمریکا قرار بگیرد و این وضعیت را تشدید کند که به امنیت و صلح منطقه و صلح پایدار جهانی لطمه زیادی وارد شود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
محمدرضا تابش در پاسخ به این سوال که عدم فروش اورانیوم غنی شده و آب سنگین چقدر برای طرف های برجام قابل اهمیت است؟، گفت: برجام یک معاهده بین المللی بود که ایران و آمریکا و پنج کشور دیگر در ایجاد این توافق مشارکت داشتند. تعدادی قاعده و قوانین هم حاکم بر برجام است که قرار شد که ما متعهد به اجرای آن باشیم و آژانس انرژی اتمی هم به عنوان حَکَم رصد کند که آیا ما به تعهدات خود پایبند بوده ایم یا خیر.
وی تاکید کرد: در برجام گفته شده بود که اورانیوم غنی شده و آب سنگین که در ایران تولید می شود مازاد آن به کشورهای دیگر فروخته شود. حال به زعم کشورهای طرف برجام این دو مورد به آنها اطمینان می داد که مواد تولید شده طبق تعهد ایران در برجام در معرض فروش بین المللی قرار بگیرد.
نایب رئیس فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: الان اگر طرف های برجام استنکاف کنند و بخواهند ما را به نحوی دور بزنند ما هم مقابله به مثل می کنیم و به این دلیل که همه این موارد در توافق برجام با جزئیات تصریح شده است، مسلم است که استنکاف ایران از این بخش از تعهد، در برجام دیده شده است.
نماینده مردم اردکان در مجلس دهم با بیان اینکه ما از برجام خارج نشده ایم، اظهار داشت: برجام وجود دارد اما این اقدام ایران ممکن است از لحاظ امنیتی برای کشورهای طرف برجام مقداری نگران کننده باشد.
این نماینده اصلاح طلب در پاسخ به این سوال که آیا احتمال دارد آمریکایی ها بخواهند اینطور تلقی کنند که ایران خروج از برجام را آغاز کرده و نتیجه بگیرند که باید پرونده را به شورای امنیت هدایت کند؟، گفت: آمریکا که گفته از برجام خارج شده و گفته که ما متعهد به برجام نیستیم و ...