آخرین تحولات میدانی استان الانبار عراق/ عملیات نیروهای ارتش و بسیج مردمی علیه عناصر مخفی داعش برای پاکسازی منطقه راهبردی «وادی حوران» + عکس و نقشه میدانی

مشرق نیوز جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲:۱۹
نیروهای ارتش و رزمندگان بسیج مردمی عملیات مشترکی را در استان الانبار عراق برای پاکسازی مناطق آلوده از وجود هسته های خاموش داعش آغاز کردند.

به گزارش مشرق ، از مناطق غربی و مرکزی استان الانبار عراق خبر می رسد، گروه هفتم پیاده نظام ارتش با کمک نیروی هوایی ارتش و نیروهای اطلاعات از اواخر هفته گذشته عملیات گسترده و وسیعی را برای پاکسازی مناطق بیابانی و صحرایی آغاز کردند.
براساس اطلاعات به دست آمده، عملیات نیروهای عراقی از سه محور علیه هسته های خاموش گروهک تروریستی داعش در غرب مناطق «حدیثه، وادی حوران، جنوب کبیسه و حدفاصل رود فرات و دریاچه الثرثار» در جریان است.
به گفته منابع میدانی، رزمندگان عراقی در جست و جوی منطقه به منطقه موفق شدند ۴ تونل و چند مقر عناصر مخفی داعش را شناسایی و منهدم کنند و ۳۱ تله انفجاری و بمب را در محورهای عملیات کشف و خنثی کنند.
مناطق بیابانی و صحرایی استان الانبار به ویژه منطقه «وادی حوران» به محلی مناسب برای رشد و آمورش دوباره تروریست های داعش تبدیل شده است و همین مسئله باعث شده نیروهای عراقی برای پاکسازی مناطق وارد عمل شوند.
نیروهای عراقی درصدد هستند با پاکسازی منطقه وادی حوران از نفوذ و عملیات های تروریست های داعش در مناطق مرکزی، شرقی و شمالی استان الانبار جلوگیری به عمل آورند و امنیت استان های مجاور را نیز تأمین کنند.
به گزارش مشرق، حدفاصل مناطق الرمادی و الحدیثه (جنوب دریاچه الثرثار) به هسته های خاموش داعش آلوده است و عملیات نیروهای اطلاعات و رزمندگان عراقی برای پاکسازی این نقاط همچنان در جریان است.
همزمان با عملیات گسترده نیروهای ارتش و اطلاعات عراق در محور مرکزی و غربی استان الانبار، چند گروه از رزمندگان تیپ ۱۷ بسیج مردمی در مرزهای مشترک با سوریه مستقر شدند تا از نفوذ تروریست های داعش به منطقه «وادی حوران» جلوگیری ...