۱۱۰۰ میلیارد ریال برای اجرای ۱۱ طرح ملی در اصفهان اختصاص یافت

ایرنا سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۱
اصفهان- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی اصفهان گفت: ۱۱ پروژه ملی در بودجه ۹۸ این استان پیش بینی شد که برای اجرای آن ها بالغ بر هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

نعمت الله اکبری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : توسعه قطار شهری، تجهیز بیمارستان ها و توسعه بخش پژوهشی شهرک علمی و تحقیقاتی از جمله این پروژه های ملی استان در سال جاری هستند.
وی بیان کرد: علاوه بر این طرح های ملی ۳۶ پروژه استانی با اعتباری بالغ بر هزار ۸۷۳ میلیارد ریال و ۲۹ پروژه اجرایی مشترک بین دولت و بخش خصوصی پیش بینی شد که عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان ساختمان سد و تونل سوم کوهرنگ و تونل چشمه لنگان را جز مهمترین پروژه های استانی اعلام و اضافه کرد: پروژه های مشارکتی در حوزه حمل و نقل، بناهای تاریخی و میراث فرهنگی، توسعه منابع آب، بیمارستانی و ورزشی است.
وی تصریح کرد : دولت به دنبال واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی و تعاونی هاست که این اقدام بر اساس تبصره ۱۹ بودجه امسال انجام می شود.
اکبری از رشد درآمد و بودجه سال ۹۸ استان اصفهان خبر داد و گفت: درآمدهای غیرنفتی استان تا پایان امسال به ۸۴ هزار میلیارد ریال می رسد که این اعتبار در مقایسه با سال قبل ۱۸ درصد رشد داشته است.
به گفته وی دولت در برنامه بودجه سال ۹۸ به استان اصفهان اعتباری بالغ بر ۱۱۷۹۱ هزار میلیارد ریال اختصاص داد که این اعتبار نیز نسبت به سال قبل ۱۷ درصد رشد داشته است.
وی بیان کرد: ۱۸ طرح خدماتی و عمرانی امسال مورد مطالعه قرار می گیرد تا اینکه پس از انجام این فرآیند عملیاتی آن مصوب و اجرایی شود.
لایجه بودجه ۹۸ از حیث کل منابع بودجه بالغ بر ۱۷۰۳.۲ هزار میلیارد تومان است به طور کلی منابع بودجه از دو محل قابل تحصیل است.
درآمدهای بودجه عمومی و درآمدهای شرکت های دولتی، بانک ها و موسسات ...

سرخط اخبار